Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
14 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest Ambrose.Zuchwały napad 31.05.2063 by Ambrose
Sensacyjna wiadomość zagościła dzisiaj we wszystkich porannych wydaniach dzienników. W Radomiu, czyli niemal w samym sercu Macierzy, doszło do napadu na bank. Sprawę szeroko komentowały gazety oraz serwisy informacyjne, zapraszając do studiów rzesze (...)

Sport telegraf 20.05.2063 by Ambrose
„USA największym na świecie rynkiem usług telegraficznych” - takie rewelacje podała dzisiaj polska prasa, porażona zadziwiającym brakiem ważniejszych informacji. Przypomnijmy, że telegraf to proste urządzenie do przesyłania krótkich wiadomości te (...)

Garb, garb, garb ... 22.02.2063 by Ambrose
Garb budżetowy to historia zdająca się nie mieć końca. To tasiemiec, którego początek ginie w pomrokach dziejów, a zakończenie sprawia wrażenie jeszcze odleglejszego niż widmo zagłady USA przez kosmitów - hamburgery. Zrozumiałe jest zatem znużenie wi (...)

Tajemnica Natalie Shiviets 17.08.2062 by Ambrose
5 sierpnia 2062, amerykańską prasę obiegła rewolucyjna wiadomość. „Wiemy, jakiego telefonu używa Natalie Shiviets!” – chełpiły się niemal wszystkie dzienniki naszego wiernego sojusznika. Informacja ta wywołała zamieszki w kilku stanach, spowodowała t (...)

Pociąg do sławy 15.03.2062 by Ambrose
Kilka dni temu całym światem wstrząsnęła informacja o katastrofie kolejowej, do której doszło w USA. Czołowej kolizji uległy dwa pociągi, które omyłkowo znalazły się na tym samym torze. Zdarzenie kosztowało życie kilkuset ofiar, wielu z pasażerów tra (...)

Rudi in action 09.02.2062 by Ambrose
Zbliżające się wielkimi krokami wybory do kongresu USA już dziś zdążyły nieźle namieszać w życiu wielu Amerykanów. W Chicago od blisko roku żaden z mieszkańców nie mógł zbudować drewnianej szopy na narzędzia, w której spokojnie strugałby wariata. Jak (...)

Piłkarski beton 26.01.2062 by Ambrose
Mija już prawie rok od ogłoszenia upadłości przez polskiego giganta, koncernu NeoTech. Jednak jego spółki-córki wciąż mają się dobrze i prosperują, jak gdyby ktoś zapomniał im powiedzieć, że one również powinny pogrążyć się w kryzysie. Najlepiej świa (...)

Polskie dopłaty 01.01.2062 by Ambrose
„Konia zmęczy wzniesienie, Amerykanina myślenie” - mówi znane polskie przysłowie. Jednak, jak pokazują niedawne fakty, nie wszyscy przedstawiciele narodu amerykańskiego, słynącego głównie z biedy, hamburgerów oraz kiepskich filmów pornograficznych, c (...)

Roczne końcówki 29.12.2061 by Ambrose
Mijający rok 2061 obfitował w wiele wydarzeń, o których to na bieżąco, w sposób niezwykle rzetelny oraz maksymalnie wyczerpujący informował nasz serwis. W sumie, w 2061 roku, ukazały się 202 artykuły (stan na 26. grudnia), co daje 0,55 newsa na d (...)

Benzyna potrzebna od zaraz 19.12.2061 by Ambrose
Benzyna - jedna z lekkich frakcji ropy naftowej, jeszcze na początku XXI wieku powszechnie stosowana do napędzania pojazdów samochodowych, posiadających silnik spalinowy. Aktualnie benzyna używana jest jako paliwo m.in. w Stanach Zjednoczonych. Ni (...)

Tragedia pralnicza 26.10.2061 by Ambrose
Co kraj, to obyczaj, mówi popularne przysłowie. Trzymając się twardo tych słów, polscy dziennikarze wybrali się do stolicy Zimbabwe, Harare, by na miejscu spróbować odtworzyć dramatyczne wydarzenia, do jakich doszło ostatnio na afrykańskiej ziemi. Ob (...)

Ucieczka z Madagaskaru 09.09.2061 by Ambrose
„Sensacja”, „Cóż za niespodzianka”, „A to Ci dopiero nowina”, „Sam Naczelnik by się tego nie spodziewał”, „Czy w tym roku zejdą na polach jęczmieniu kiszone ogórki?”. Takie nagłówki dominują w większości dzienników prasowych w całej Macierzy po nieud (...)

Autostopem przez Kamerun 13.08.2061 by Ambrose
W Kamerunie, przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Afryki w piłce nożnej, AFRO 2062, idą pełną parą. Wszyscy pracują na wzmożonych obrotach, które utrzymywane są stale na tak wysokim poziomie, dzięki zastosowaniu specjalnej marki smarów, produ (...)

Obywatel czyta - część 6 03.08.2061 by Ambrose
Trzyczęściowa książka Romana Siostrzanego pod tytułem „Magellanowie. Rocznik 40” to historia życia paczki przyjaciół urodzonych koło 2040 roku, czyli w okresie wojny z Zimbabwe, dwudziestokilkulatków. Akcja powieści rozgrywa się w Janowie (daw. Johan (...)

Reforma szkolnictwa wyższego przyjęta 13.06.2061 by Ambrose
W dniu dzisiejszym, Minister Słusznych Kroków na forum Rady Najwyższej ogłosił przyjęcie reformy szkolnictwa wyższego, która obowiązywać będzie od października bieżącego roku. Zmiany zapisów prawnych dotyczących studentów, to próba modernizacji i pop (...)

Marsz Tolerancji 23.05.2061 by Ambrose
Jak co dzień, rozkoszując się pięknem majowego dnia, siedząc przy antycznej maszynie do pisania i płodząc kolejne artykuły do mojego Dziennika Sportowego, wsłuchiwałem się w odgłosy biegnące zza mojego okna. Uwielbiam ten ledwie słyszalny szmer tysią (...)

Wanny lemowskie 21.06.2060 by Ambrose
…pokoju o wskazanym numerze nie mogłem znaleźć. Trafiłem najpierw do Wydziału Dezinformacji, następnie do Wydziału Deszyfracji, lecz nikt nie chciał wytłumaczyć mi, jak trafić pod wskazany adres. Poradzono tylko udać się na 8. piętro. Korytarze rozbr (...)

Rok szopenowski 24.02.2060 by Ambrose
Naszej agencji prasowej jest niezmiernie miło poinformować państwa, że w 250 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, Naczelnik ustanowił rok 2060 rokiem szopenowskim. W tym czasie w całej Wielkiej Rzeczpospolitej odbędzie się szereg koncertów wielkiego k (...)

Ordynarna złość 02.10.2059 by Ambrose
Szybciej, szybciej! Ach, niezdary, niezguły, podłe nicponie, nic nie warte kloaki, trwonicie czas tak beztrosko, a moje natchnienie ulatuje mi przez palce. Bezskutecznie próbuję je złapać, czuję jak ostatnie krople spływają do wielkiej kupy steku bzd (...)

Echa nienawiści 05.11.2058 by Ambrose
Szlag! I co się gapisz?! Fakt, że wyglądam jak niedoszlachtowane prosię, które wymknęło się w ostatniej chwili niedoświadczonemu rzeźnikowi, ale chyba każdemu zdarza się zaciąć przy goleniu. No dobra, pociąć, prawie zarżnąć. Sam zresztą spróbuj się o (...)

Pachnie Krojoną Pieczarką 13.10.2058 by Ambrose
Haha, ostatnia prosta i jestem uratowany. Jeszcze tylko jeden rzut oka przez ramię, jak na razie nie widać pościgu, dobra nasza, prawdopodobnie się uda. Próbuję nie zwracać na siebie uwagi, ot po prostu nieco mi się spieszy. Jednak mimowolnie mój szy (...)

Nadzwyczajny zjazd PZPN 15.09.2058 by Ambrose
Nadzwyczajny zjazd PZPN! ta informacja obiegła polskie media z prędkością nurkującego Boćka. Oczywiście całe wydarzenie nie wywołałoby takiego szumu i zamieszania, gdy nie wcześniejsze, nieco buńczuczne wypowiedzi prezesa związku pana Listkiewicza. S (...)

Męczarnie Polaków 11.09.2058 by Ambrose
Wielkie piłkarskie święto w Macierzy po wyjazdowym zwycięstwie nad Mozambikiem 2:0. Na pierwszy rzut oka, okazja do radości żadna, ba, można by sądzić wręcz, że to żenada, hańba i wstyd. Ale nic bardziej mylnego (te pierwsze wrażenia i pozory). Przej (...)

Wielkie widmo garbu 18.08.2058 by Ambrose
Dzień Pierwszy Czesć, nazywam się Jerzy i również jestem... Nie, nie. Jeszcze raz. Drogi pamiętniku / dzienniku, to znowu ja � .�le. Koniec �wiata w Roku Pańskim 2058 nie nastąpił. He, he, żartowałem. Dobra, więc tak. Lekarze za (...)

Redaktor 08.08.2058 by Ambrose
Nie, nie, nie, nie zniosę tego dłużej! Nie wytrzymam to boli, naprawdę, to boli. Co z tego, że tak usilnie się staram?! Co z tego, że tak mocno tego pragnę!? No co?! Co ?! Nic ! Rozumiecie ?! Nic, nic, wielkie nic, zero, jestem pusty i przeżarty form (...)

Uratuj Naczelnika! 09.07.2058 by Ambrose
Strzał, przeładować, strzał, przeładować, strzał, dziękuję, koniec. Ostatni zamachowiec ze zdziwieniem wciąż malującym się na twarzy, zatoczył się niczym pijany, rozpaczliwie rozejrzał się po gmachu próbując zobaczyć, do kogo należą kule, które w (...)

Korniszon 09.02.2057 by Ambrose
Przeglądając wizytówki obywateli (jedno z wielu moich zboczeń) ze zdziwieniem zauważyłem, że całkiem liczne grono obok tekstu „Opublikowanych artykułów” ma kilka cyferek. Nie wzbudza to oczywiście we mnie odrazy czy niechęci, nie czuję awersji d (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net