Załoga statku robiła wszystko, żeby umilić pobyt Naczelnikowi Państwa
Naczelnik też człowiek i jak każdemu obywatelowi WRP także i Jemu należą się czasem wakacje, szczególnie, ze sezon zimowy w pełni. Jednakże Naczelnik, świadom swej misji dziejowej i obowiązku jaki na nim spoczywa, postanowił dać kolejny przykład bezgranicznego oddania Rzeczpospolitej. Dlatego swój wolny czas, którego ma tak niewiele, połączył z wizytą gospodarską w najdalszych prowincjach WRP. Planowane jest odwiedzenie bazy PMG Kopernik II, kolonii i jednostek wojskowych na Marsie, wizytacja OWRP Piłsudski, gospodarcza wizyta w jednostkach terraformacyjnych na Plutonie oraz kontrola powstającej stacji pozyskiwania gazu na Jowiszu. We wszystkich placówkach przygotowania idą pełną parą.
Lecz czym Naczelnik udał się w tak odległe rejony kraju? Odpowiedź sama się nasuwa. Zaszczyt wyniesienia Naczelnika w Polską Przestrzeń Kosmiczną przypadł największemu statkowi wycieczkowemu w historii, kontynuatorowi chlubnej tradycji polskich transatlantyków. Jego nazwę zna każdy: Stefan Batory II. Stanowi on połączenie łodzi podwodnej, transpacyficznego liniowca i statku kosmicznego.
Start odbył się w powstałym w zeszłym roku podmorskim kompleksie wypoczynkowym na Morzu Japońskim. Warto dodać, że podczas zanurzenia statku pod wodę, gdzie miał oczekiwać przybycia Naczelnika, poziom wody w Pacyfiku podniósł się o 2 metry podtapiając kilka wysepek w prowincji Polska Wielka Indonezja.
Naczelnik opuszczając Warszawę żegnany był na Placu Zwycięstwa przez 10 milionowy tłum. Po dotarciu do podmorskiego hotelu został z honorami przyjęty na pokład statku:
- To dla nas największy zaszczyt móc gościć Jego Ekscelencję na pokładzie naszej skromnej łajby - wzruszał się kapitan podczas mowy powitalnej.
- Jesteśmy trochę zaskoczeni, że Naczelnik spośród 20.000 apartamentów na 70 pokładach wybrał skromny, 4 hektarowy pokoik - dziwi się Jurek, steward na Batorym.
O 16:15 statek podniósł się z dna morza i po przepłynięciu Pacyfiku o 18:37 opuścił naszą planetę. Naczelnik mimo rozpoczęcia tygodniowego urlopu będzie trzymał rękę na pulsie państwa. Zapewni Mu to wynalezione przez naukowców z Powiatu Czeskiego hiperłącze nadprzestrzenne, dzięki któremu głowa państwa może kontaktować się z Warszawą w czasie rzeczywistym.
Czym Naczelnik będzie się zajmował w czasie wolnym podczas lotu? Na Niego i Jego gości czeka wiele atrakcji m. in. wierna replika Giewontu z naśnieżaniem gdzie można miło spędzić czas na nartach, sztuczna plaża imitująca słynny skrawek wybrzeża Bałtyku okolic Trzęsacza, czy też sztuczne jezioro Wigry II.
- Naturalnie wszystko w skali 1:1 - informuje główny inżynier pokładowy.
Dbając o rozwój kulturalny Naczelnik wygospodarował kilka godzin każdego wieczoru na pokaz ostatnich hitów kinowych jak: „Kasyno Łoszczowa”, „Korsarze znad Bałtyku”, „Kłonicą i kosą” czy choćby najnowszy „Czyja to kochanka”. Wszystko oczywiście w technologii 4D.
Co do spraw kulinarnych, bez niespodzianek, tradycyjne polskie potrawy: frutti di mare, kawior, zupa z płetwy rekina i schabowy (to tylko niektóre pozycje z menu pokładowego).
- Statek jest pod tym względem całkowicie samowystarczalny. Posiadamy 40 hektarów hydroplantacji, własne pastwiska i ubojnię, ponadto kawałek sklonowanej Puszczy Białowieskiej gdzie można rekreacyjnie zapolować. - wylicza z dumą szef kuchni Jan Maria Le Pen. Wszystko, poza puszczą (wiadomo, broń, polowanie itp.), obsługiwane przez personel francuski.
Bezpieczeństwa Naczelnika strzeże elita polskiej siły zbrojnej: V1817 - Batalion Paranormalny im. Mieczysława Wielkiego oraz utajniona liczba jednostek kosmicznych.
Cały naród życzy Jego Ekscelencji szerokiej drogi i pomyślnych wiatrów słonecznych!
Uwaga: Szef kuchni stanowczo zaprzecza jakoby był Francuzem. Jest mieszkańcem polskiej prowincji i uważa się za Polaka, a jeśli ktoś twierdzi inaczej, będzie dochodził swoich praw przed Międzynarodowym Trybunałem Praw Człowieka w Swarzędzu.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.8 | oddanych głosów:5)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.