Polskie huty złota nie dają już rady wszystkiego przetopić...
Powszechnie wiadomo o ciążącym Wielkiej RP garbie budżetowym, który niczym nowotwór toczy polski system finansów publicznych. Całkowicie niezależni eksperci z Departamentu Nadwyżek Finansowych Ministerstwa Dobrobytu biją na alarm - jeśli ta tendencja się utrzyma, w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy spodziewać się eksplozji hiperdobrobytu w najbogatszych prowincjach kraju (ok. 89% terytorium państwa). Ta ponura wizja spędza sen z powiek czołowych polityków.
Obywatele przywykli już do widoku śmieciarek wypchanych pieniędzmi oraz nielegalnych imigrantów w złotych Polonezach Imperatorach wyposażonych w pochłaniacze gotówki „Kołodko” Mk. II sprzątających ulice z walających się wszędzie pieniędzy. Alarmujące są także raporty Zmechanizowanych Jednostek Agresywnej Ochrony Środowiska mówiące o powstających w zastraszającym tempie tysiącach dzikich wysypisk kart kredytowych. Rzecznik prasowy Ministerstwa Dobrobytu przyznaje ze skruchą:
- Niektóre punkty planu „Kosztowne Państwo” nie będą zrealizowane w wyznaczonym terminie. Przyznaję, iż w związku z tym część społeczeństwa może przez pewien czas odczuwać drobne niedogodności związane z nadwyżkami domowych budżetów. Uspokajam jednak, nasi analitycy pracują 22,5 h/dobę i jestem pewien, że wkrótce przedstawią zadowalające wszystkich rozwiązanie.
Ta dość ogólnikowa informacja zamiast uspokoić nastroje społeczne spowodowała spadek poparcia dla rządu do niepokojąco niskiego poziomu 99,7% (Ministerstwo Informacji podało, że rzecznik prasowy MD po opublikowaniu sondaży przez Główny Urząd Statystyki Totalnej oddał się do dyspozycji ministra i zaproponował dobrowolne poddanie się karze dożywocia w kolonii karnej Ziobro IV poza orbitą Plutona).
Zaalarmowany sytuacją Naczelnik Państwa ogłosił konkurs na najlepszy sposób anihilacji garbu budżetowego. Z kontrolowanego przecieku z Ministerstwa Informacji dowiedzieliśmy się, że największe szanse ma projekt o nazwie „Plan Marszałka” zgłoszony przez marszałka sejmiku Województwa Pheniańskiego Kim-Ir-Walczaka. Plan ma składać się z dwóch części:
I. Część planetarna polega na bezkompromisowym zalaniu najuboższych państw piątego świata, jak Ghana czy USA, falą gotówki o niespotykanej sile nabywczej, a także innymi dobrami cywilizacji technicznej jak strategiczne nadwyżki betonu czy antygrawitacyjne nocniki z autopilotem dostosowane do wzrostu użytkownika. Do całej operacji PLL Lot oddelegują dwa hipertransportety klasy PZL Amfiteatr Cargo. Podobno czekają już one na załadunek na interkontynentalnym lotnisku Okęcie zajmując terminale od 805 do 855 oraz od 912 do 962. Geofizycy z Politechniki w Wałczu wskazują na dodatkowy pozytywny aspekt całej operacji. Mówi prof. dr hab. mgr inż. lek. med. Marian Pękała:
- Z obliczeń przeprowadzonych na bilecie tramwajowym w drodze na działkę wynika, że skorupa ziemska w miejscach zrzutu nie wytrzyma takiego ciężaru gotówki, co spowoduje pęknięcie górnych 27 warstw litosfery. Powstały w ten sposób krater będzie w stanie przyjąć kolejne 42,68 trylopnów kwadryliardów PLN.
II. Druga część planu - kosmiczna - polegać ma na oszczędności wodoru spalanego przez Słońce. W tym celu w kierunku wewnętrznej gwiazdy Wielkiej RP poleci transport pieniędzy gotowych do spalenia. Według skromnych szacunków pozwoli to przedłużyć życie Słońca o około 22.000 lat. Operacją zajmie się specjalnie w tym celu zmodyfikowany lotniskowiec Polskiej Marynarki Gwiezdnej ORP Żwirko i Wigura, który zajmie pozycję na orbicie Merkurego i odpali drogocenny ładunek.
Całe to gigantyczne przedsięwzięcie pozwoli opróżnić z pieniędzy dwa piętra skarbca, wychodek na półpiętrze, stróżówkę woźnego i miejsca parkingowe od 15 do 2748 w gmachu NBP.
- Nareszcie se usiądę na krześle jak człowiek, a nie na workach forsy jak żul jaki. - mówi z zadowoleniem pan Zenon K., woźny.
Plan Marszałka czeka jeszcze na zatwierdzenie Naczelnika Państwa, co ma nastąpić w ciągu najbliższych dni.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:10 | oddanych głosów:5)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.