Dla dobra Polaków ewoluujący język polski musi zostać spięty grzbietem słownika
Ministerstwo Słusznych Kroków razem z Radą Języka Polskiego w trosce o dobro obywateli Wielkiej Rzeczpospolitej ogłasza plany wydania nowego, dostosowanego do wymagań czasów drugiej połowy XXI wieku, słownika języka polskiego.
Nasz rodzimy język zmienia się, ewoluuje w tempie niespotykanym nigdy wcześniej. Wszechstronne kontakty z innymi nacjami, które nie tylko garściami czerpią z bogatego skarbca osiągnięć polskiej kultury, ale także dają co nieco od siebie, nie pozostały bez wyraźnego wpływu na codzienne rozmowy Polaków. Zwroty i wyrażenia z mowy potocznej na przestrzeni lat niezauważenie, ale skutecznie przesiąkały do języka pisarzy i urzędników, stając się częścią mowy oficjalnie używanej na szczeblach państwowych.
Te wszystkie zjawiska postanowiono ująć w ramy nowego oficjalnego słownika języka polskiego, dodając nie tylko wyrazy, których żaden wcześniejszy spis nigdy nie uwzględniał, ale także zmodyfikować znaczenie słów starych tak, aby pasowały do ich obecnego, powszechnie rozumianego znaczenia.
Ministerstwo Słusznych Kroków, rozumiejąc ogrom pracy, który spoczął na barkach wszelkiej masy językoznawców, kieruje prośbę do wszystkich Obywateli WRP, którym los rodzimej mowy nie jest obojętny, aby nadsyłali własne propozycję słów, których nowy opis powinien znaleźć się w opracowywanym wydaniu słownika.
Robimy to dla dobra wszystkich Polaków, aby już nikt nigdy więcej nie pomylił „bynajmniej” z „przynajmniej”.