Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
50 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Pomocna dłoń promotora
:: wydarzenia :: 18.04.2063 by Nefarius

Pomocna dłoń promotora

Wszyscy dorośli Obywatele Wielkiej Rzeczpospolitej wiedzą, jak wygląda proces pisania pracy magisterskiej czy doktoranckiej. Wszyscy przez to przeszli, podobnie jak niektórzy obywatele obcych państw, w których przestrzegane są zasady międzynarodowej procedury uzyskiwania tytułów akademickich ustalonej przez WRP w latach 50-tych XXI wieku. Jak się jednak okazuje o owych zasadach zapomnieli chyba obywatele Rosyjskiej Komunistycznej Wolnej Republiki Ludowej, w której kilka dni temu wybuchł jeden z największych skandali akademickich od czasu jej powstania.

Wszystko zaczęło się, gdy kilka dni temu tygodnik Wyprost opublikował artykuł o poziomie uczelni wyższych w RKWRL. Można było w nim przeczytać m.in. wypowiedzi rektora Uniwersytetu Moskiewskiego, który zachwalał swoją uczelnie, mówiąc jak bardzo trzyma się ona światowych norm i nie ustępuje w niczym uniwersytetom w WRP. Z drugiej jednak strony dziennikarze Wyprostu podali też tytuły prac magisterskich i doktoranckich świeżo upieczonych profesorów z tejże uczelni.

Do najciekawszych należały: „Użycie wysokoprocentowych napojów alkoholowych w celu zwiększenia motywacji do nauki wśród uczniów gimnazjów i szkół średnich” (napisane przez magistra Wydziału Pedagogicznego), „Lenin, Stalin, Putin; czyli jak rządzić państwem w trosce o dobro obywatela, a nie o dobro władzy” (Wydział Historyczny), „Brak etyki dziennikarskiej jako sposób na uzyskanie absolutnej rzetelności w mediach informacyjnych” (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej).

Patrząc na tytuły owych prac i zapewnienia rektora o dotrzymywaniu kroku uczelniom w Wielkiej Rzeczpospolitej, można było dojść tylko do jednego wniosku: nie trzyma się to kupy. Do takiego właśnie wniosku doszli dziennikarze śledczy TVN72, którzy postanowi zagłębić się w ten temat co doprowadziło do szokującego odkrycia.

Jak się okazuje rosyjscy promotorzy na uczelniach wyższych pomagali swoim studentom trochę bardziej, niż ich koledzy w WRP i innych państwach świata. Jeżeli dany student wybrał sobie „nietypowy” temat pracy magisterskiej i nie mógł znaleźć żadnych książek, publikacji naukowych, czy chociażby blogów polnetowych, które mógłby zacytować do poparcia tez przedstawianych w swojej pracy, promotor pisał i publikował kilka artykułów, którymi ów nieszczęsny student mógł się podeprzeć. Trzeba zaznaczyć, że rzadko zdarzało się aby do owego procederu skłaniał się tylko sam promotor. Studenci i ich promotorzy często prosili też innych profesorów o napisanie publikacji, czy nawet nakręcenie filmów dokumentalnych, które mogły by wyratować studentów z ich nieciekawej sytuacji. Redakcji naszego portalu udało się znaleźć dwóch studentów, którzy zgodzili się opowiedzieć o całym procederze:

- Jak był problem to szło się do promotora, mówiło jak wygląda sytuacja, zapewniało go, że zaraz po obronie pracy skrzynki czystej trafią pod ustalone adresy i było po sprawie. W moim przypadku promotor i jeszcze dwóch innych profesorów opublikowali w sumie ponad 20 różnych publikacji, na których mogłem się oprzeć.

- W przypadku filmów dokumentalnych, czy całych książek sytuacja była trochę trudniejsza. Na takie luksusy stać było tylko najbogatszych studentów, którzy musieli zapewnić, że po podarowaniu profesorowi Ferrari czy innego supersamochodu będą opłacać wszystkie naprawy tych aut kiedy będzie dochodzić do wypadków po pijaku.

Władze wszystkich szkół wyższych w RKWRL nie przyznają się do stosowania takich praktyk na swoich uczelniach. Deprecjonują rzetelność wypowiedzi studentów, którzy wyjawili polskim mediom przebieg tego procederu, mówiąc że są to zapewne byli studenci, którzy nie byli w stanie sprostać wysokiemu poziomowi nauczania i chcą się teraz odegrać za wyrzucenie ich ze studiów. Rząd RKWRL zapowiedział, że przyjrzy się tej sprawie. Wystarczy jednak spytać jakiegokolwiek przechodnia w Moskwie, czy wierzy zapewnieniom rządu, a w odpowiedzi usłyszy się śmiech.

Zanosi się na to, że sytuacja na rosyjskich uczelniach szybko nie ulegnie zmianie i że nadal będą uważać się za jedne z najlepszych na świecie i świadczyć najlepszą we wszechświecie pomoc akademicką.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:9.1 | oddanych głosów:20)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

Nie ma tego złego (2)
Przynajmniej publicystyka u nich kwitnie. >>
| Ambrose 20.4.2063 14:20:29
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii wydarzenia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net