Kolejne zwycięstwo Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - tym razem gospodarcze.
Minęły dwa tygodnie od podpisania traktatu z Bangkoku, a Polacy wciąż nie mogą pogodzić się z niepełnym zwycięstwem, jak niektórzy nazywają wynik ostatniej wojny. A jednak opublikowany przez Główny Urząd Statystyki Totalnej raport o stanie polskiej gospodarki powinien poprawić nastroje wszystkim, którzy nie do końca ufali naszemu pochodowi do zwycięstwa.
Polskiej gospodarce, dzięki staraniom samego Naczelnika, udało się rozwiązać największy trawiący ją problem - ogromne wydatki poczynione podczas wojny oraz podczas odbudowy Warszawy, utrata licznych terytoriów, wielu żołnierzy i sprzętu spowodowały, że w wojnie śmierć poniósł jeden z naszych najgorszych wrogów - garb budżetowy.
„Przychody w pierwszym kwartale 2061 roku są o około 2 mln złotych niższe niż poczynione wydatki” - czytamy w oświadczeniu GUST.
Naczelnik, w specjalnym orędziu, wyraził swoje zadowolenie z panującej w kraju sytuacji:
- Pierwszy raz od 12 lat nasze państwo przestało generować zyski. Jest to informacja doprawdy bardzo szczęśliwa.
Fakt, że Ojciec Narodu chwycił byka hossy za rogi, stał się przyczyną zbiorowej euforii, która zupełnie spontanicznie i w sposób całkowicie niekontrolowany[Ministerstwo Informacji przypomina, że ma pełną kontrolę nad sytuacją] wybuchła na ulicach odbudowywanej Warszawy oraz wielu innych polskich miast na całym świecie. Ponadto wielu obywateli, którzy pomimo oczywistych faktów przemawiających za podjętymi w ostatnich dniach przez Naczelnika działaniami, wciąż protestowali przeciwko polityce rządu, wróciło do domów. Ministerstwo Informacji poinformowało, że obywatele Prowincji Irak i Prowincji Filipiny zaprzestali demonstracji, które trwały od początku kwietnia. Rzecznik ministerstwa zaprzeczył, że ma to związek z wysłaniem w rejony zamieszek dodatkowych dywizji PKI i dodał, że jego zdaniem wynika to z zaufania, jakim naród zaczął ponownie darzyć Naczelnika.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:7.8 | oddanych głosów:20)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.