Od kilku tygodni przez Zimbabwe przetaczają się fale upałów. Temperatury sięgają miejscami nawet do 60 stopni Celsjusza w cieniu. Bardziej zaskakująca jest jednak teoria zimbabweńskich naukowców, którzy twierdzą, iż przyczyną tych upałów są gazy, a właściwie to gaz łupkowy. Oto, co powiedział nam jeden z naukowców:
- Na początek tego roka my odkryli duże pokład gazu łupkowy. Nasz rząd zaraz zlecić nam wydobycie go. Po paru dni my zauważyć, że kilof, łopata i kopaczka nie wystarczyć żeby my dostać się do gaz łupkowy. Dlatego my wysłali do Macierz nasz zespół najlepsi inżynierzy, by się nauczyć jak dostać się do gazu. Po pół roku oni wróciły i zaczęli kopać gazu łupkowy. To wtedy właśnie pojawić się pierwszy upały. To pewne – to wina gazu łupkowy. My się jednak nie poddać i znaleźć gaz łupkowego.
W akcie desperacji rząd Zimbabwe zwiększył import śniegu z Nowej Afryki Południowej aż 20-stokrotnie. – Wiemy, że to niezbyt dobre rozwiązanie, ale nic innego nam nie pozostało - mówi Minister Spraw Swoistych Zimbabwe. Niezależni eksperci zauważają, że przy obecnym tempie wywożenia śniegu z Nowej Afryki Południowej, może się on skończyć za trzy do czterech tygodni.
Dziwne jest jednak to, że żaden przedstawiciel rządu Zimbabwe nie poprosił jeszcze Naczelnika WRP o pomoc. – Wielka Rzeczpospolita już dużo dla nas zrobiła, więc nie chcemy się jej naprzykrzać. Poza tym, wy macie własne problemy – powiedział premier Zimbabwe. O jakich problemach mówił? Tego nie wiemy.
Dowiedzieliśmy się za to, że w szeregach opozycyjnych Zimbabwe krąży plotka głosząca, iż to Ministerstwo Informacji użyło programu „Pan Wicherek” w celu wytworzenia upałów w Zimbabwe, tak aby zapobiec znalezieniu gazu łupkowego, co mogło by skutkować ewentualnym uniezależnieniem się pod względem energetycznym od WRP, (100% zimbabweńskiego gazu jest dostarczana z WRP – przyp. red.).
Poprosiliśmy Ministerstwo Informacji o komentarz do tej plotki. Był on krótki i rzeczowy:
- Przecież to tylko opozycja.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.5 | oddanych głosów:19)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.