Serwis został zoptymalizowany dla
rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach
ręcznych i motopompach drugiej klasy
REKLAMA
Przekroczyli Rubikon ::wojna:: 02.01.2060 by Sło(w)ik
Czyżby kolejne inkarnacje?
Część armii skierowanej do tłumienia zamieszek w województwie tybetańskim odmówiła dalszego wykonywania rozkazów. Zastępy pod dowództwem hetmana polnego Hieronima Radziejowskiego przeszły na stronę zwolenników inkarnacji pierwszego Naczelnika i wsparły w walce demonstrantów. Tym samym drobny dotychczas incydent przekształcił się w zdradę stanu.
Byłego już hetmana polnego od pewnego czasu podejrzewano o skłonności do działań wywrotowych. Agenci Ministerstwa Informacji coraz częściej raportowali o nie wycieraniu przez niego butów przed wejściem do budynków czy parkowaniu w niedozwolonych miejscach. Wszczęto nawet tajne śledztwo w Ministerstwie Wojny w tej sprawie, niestety było za późno i nie udało się zapobiec tragedii.
Oddziały, które pozostały wierne urzędującemu w Warszawie Naczelnikowi, uległy przeważającej sile nowego wroga i musiały wycofać się z terenu województwa. Wielka Rzeczpospolita po raz pierwszy od początku istnienia utraciła całkowitą kontrolę nad częścią swojego terytorium.
- Dodajmy, że nad bardzo brzydką częścią terytorium. Strasznie paskudne góry. Nie to, co nasze prześliczne, od wieków polskie Alpy czy Ural – wtrąca pan Sławomir, miejscowy znawca gór z Gdańska.
Już kilka godzin po tych dramatycznych wydarzeniach ogłoszono, że Tybet staje się niepodległą republiką demokratyczną. Pomysł ten nie spodobał się nawet samym Tybetańczykom. Szybko obalono samozwańczy rząd i na czele „państwa” stanęło, jak twierdzą buddyjscy mnisi, wcielenie pierwszego Naczelnika. Zbuntowani żołnierze utworzyli Niebiańską Armię. Jej głównodowodzącym został Hieronim Radziejowski.
Według najnowszych informacji kilka oddziałów Niebiańskiej Armii wyruszyło na wschód, gdzie mają nadzieję wykorzystać niespokojne nastroje miejscowej ludności i rozszerzyć bunt na Prowincje Chińską.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:7.9 | oddanych głosów:20)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.