Obywatelu! Czy czujesz się bezpiecznie? W domu, w szkole, w pracy? Nad twoim bezpieczeństwem czuwają oczywiście, posługujące się nowoczesnym sprzętem, używające niezawodnych metod, odpowiednie służby. Jednak pamiętaj! Pierwszym ogniwem bezpieczeństwa każdej jednostki jest przestrzeganie przepisów BHP!
Mamy behapowców w zakładach pracy, w szkołach – teraz inspektorzy BHP ruszyli do naszych domów. Sprawdzą, czy zachowujemy należytą, bezpieczną pozycję oglądania telewizji, czy poziom hałasu pralki podczas wirowania nie przekroczył ustalonych norm oraz czy grzanki na śniadanie są przepisowo wypiekane, przestrzegając zasady przeciwpożarowe. Inspekcje nie ominą naszych bardziej intymnych sfer. Behapowcy skontrolują, czy w każdej łazience jest ratownik, czy piana w kąpieli ma odpowiednią ilość bąbelków - tu ostrzeżenie dla kawalerów – kontrolerzy posiadają detektory skażenia, które wykryją jednodniowe skarpetki i wyciek resztek piwa z wyrzuconej po ostatniej imprezie puszki oraz zaschnięty sos od pizzy na pilocie od TV.
Każdy pan domu, jeśli chce wymienić żarówkę z lampy na suficie, musi okazać uprawnienia do pracy na wysokościach. Każda pani domu, używając ostrego noża kuchennego, jest zobowiązana zabezpieczyć ręce rękawicami z betonu. Dzieci powinny bawić się mini laserami protonowymi tylko pod nadzorem rodziców lub dorosłego domownika.
Twój behapowiec pomoże Ci zachować należytą staranność, byś poczuł się bezpiecznie. Oceni ryzyko zaistnienia wypadku w twoim gospodarstwie domowym, wyda zalecenia jak stosować się do przepisów bezpieczeństwa i pomoże Ci wdrożyć stosowanie zasad BHP. W tym cel powywiesza instrukcje obsług urządzeń domowych – czyli jak należy być ubranym, jaką przyjąć pozycję, w końcu jakich środków i technik użyć, by bezpiecznie zaparzyć wodę na herbatę.
Dlatego już teraz przestrzegamy – nie kupuj mydełka z USA bez atestu Departamentu Zdrowia, zabawek, które nie przeszły nuklearnych testów wytrzymałościowych oraz żywności „made in Burkina Faso”.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:8 | oddanych głosów:50)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.