Serwis został zoptymalizowany dla
rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach
ręcznych i motopompach drugiej klasy
REKLAMA
Koniec segregacji śmieci ::technika:: 18.01.2058 by barklu
Wizja artystyczna plastyka z USA opisująca działanie urządzenia. Oczywiście my Polacy wiemy, że nie ma w tym żadnych czarów.
W Wielkiej Rzeczpospolitej nieodwołalnie kończy się epoka segregacji śmieci. Coś, co przez wiele lat jedynie dla niektórych, co bardziej fanatycznych ekologów było przyjemnością, a dla większości uciążliwym obowiązkiem, nieodwołalnie odchodzi w przeszłość. W tym czasie udało się sprawić, by 99,99% wszystkich odpadów podlegało segregacji, z czago w ostatnich latach 100% z nich zostawało poddanych recyklingowi. Pozostale 0,01% były to śmieci przez przybadek zgubione, np. z powodu zbyt silnego wiatru. Warto wspomnieć, iż w takim wypadku gubiący próbował zawsze łapać papierek czy reklamówkę, jeśli tylko było to możliwe, aby nie zaśmiecać naszego pięknego i czystego kraju.
Oczywiście zniesienie nakazu segregacji, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, nie oznacza wcale, że śmieci nie będą segregowane. Wręcz przeciwnie. Najnowszy wynalazek inżynierów z firmy Eldom - ekologiczny kosz na śmieci "Rospuda 3" sam wykryje rodzaj odpadu, po czym podda go przeróbce i zaoferuje gotowy produkt. I tak np. wyrzucając obierki od ziemniaków po chwili możemy mieć nową ziemię do kwiatków, a pozbywając się gazetę otrzymamy rolkę luksusowego papieru toaletowego.
Tutaj pojawił się pierwszy problem. Jak mowi jeden z projektantów śmietnika:
-Nie mogliśmy pozwolić, by na papier pomagający w załatwianiu potrzeb fizjologicznych przerabiane były także fragmenty gazet z podobiznami Naczelnika, czy też z symbolami narodowymi. W tym celu części te są wycinane oraz magazynowane. Gdy zbierze się ich odpowiednia ilość, tworzy się z nich masę papierową. Masa ta, odpowiednio wysuszona, służy póżniej do wypełnienia betonowych popiersi Naczelnika, nadając im niezwykłą lekkość. Niestety, cały proces zajmuje dość dużo czasu - przerobienie kilograma makulatory zajmuje aż 0,2ms, czyli dziesięć razy dlużej niż zamiana kilograma puszek po piwie na lśniącego nowym aluminium Orła Zwycięskiego. Oczywiście wynalazek jest cały czas udoskonalany, oferując coraz większą gamę produktów metalowych i plastikowych, np miniaturki wozów bojowych czy też dowolnie zaprogramowaną przez użytkownika formę.
Dzięki śmieciarkom z wbudowanym systemem "Rospuda 3", w ramach projektu oczyszczania Polski z pozostałości III RP planuje się rozpocząć odkrywkową eksploatację i recykling zalegających jeszcze gdzieniegdzie wysypisk śmieci z tamtego okresu. Wcześniej jednak na ich tereny wkroczą archeologowie, pragnąc wydobyć jako ciekawostkę produkty polskie z czasów, gdy były one gorsze (!) od zagranicznych. Oczywiście na wysypiskach III RP nie kończą się możliwości systemu zamontowanego w koszach "Rospuda 3". Kolejny projekt zakłada poddanie przeróbce wszystkich śmieci, jakie wyprodukowane zostały na świecie od początku ery przemysłowej, włącznie z odpadami atomowymi (te przerabiać się będzie na atomowe baterie zapewniające "Rospudzie 3" energię).
Po przeczytaniu tego artykułu wiele osób zapewne zastanawiać się będzie, czy dzięki "Rospudzie 3" nie da się pozbyć zalegającej gotówki. Niestety, nic z tego. Śmietnik zaopatrzony jest we wbudowany wykrywacz obiektów nie będącymi odpadkami.
-Musieliśmy tak zrobić. W przeciwnym wypadku zamiast segregować śmieci, "Rospuda 3" zwalczałaby garb bużetowy, a nie do tego została stworzona. Energii pozwalającej na to nie dałoby się wyprodukować, nawet poddając recyklingowi wszystkie bomby atomowe pogubione w morzach przez Amerykanów i Rosjan w XXw., więc po co się za to brać. Z pieniędzy nasz kosz przyjmuje dolary, ale - nie oszukujmy się - zaliczają się one do kategorii "śmieci" - tłumaczą inżynierowie.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:10 | oddanych głosów:7)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.