Czy symbol Prowincji Francuskiej przestanie istnieć? Nie, nie chodzi o głupotę tamtejszych obywateli (ona jest niezniszczalna), ale o wieżę Eiffla.
Informacja ta runęła na świat dzisiaj w godzinach porannych. Wójt Paryżewa, Antoine Lej NaMur ogłosił, iż
- utrzymanie tej wielkiej budowli jest nieekonomiczne i nieekologiczne.
Wpływy z turystyki znacznie spadły od kiedy w kioskach ruchu dostępne stały się figurki wieży Eiffla w skali 1:1, ustawiane chętnie w domach obywateli Macierzy.
Tym niemniej wieża w Paryżewie jest taką jedyną w Prowincji Francuskiej, ponieważ, mimo wysiłków naszego ukochanego Naczelnika, tamtejsi obywatele należą wciąż do najbiedniejszych w WRP.
- Dzięki rozebraniu tej nikomu niepotrzebnej budowli -argumentuje Wójt- Paryżewo uzyska wolne miejsce pod wypas bydła (przypomnijmy- Prowincja Francuska utrzymuje się głównie z rolnictwa).
Wiekowa budowla jednak nie zostanie zniszczona. Elementy stalowe zostaną zdemontowane i przewiezione do Warszawy, gdzie zostaną wystawione w Muzeum Kultury Europejskiej.
Jednak z nieoficjalnych źródeł coraz częściej słyszymy, że usunięcie wieży nie ma nic wspólnego z kwestią ekonomiczną, a z kwestią prestiżową. Rada Gminy Paryżewo woli bowiem, aby wieża została oddana niż... skradziona! Tak, mowa tu o największej pladze tamtejszych obszarów - o francuskich złomiarzach. Już nieraz popisali się nie lada sukcesami, z których bez wątpienia największym była kradzież samochodu w USA (problemem nie było wykonanie akcji, ale znalezienie samochodu w tym buszu).
Co o tym sądzą sami obywatele Paryżewa?
- Może postawią tam w zamian posąg Naczelnika? - rozmarza się jeden z pytanych obywateli - Na pewno wyglądałby lepiej niż ta pordzewiała wieża, który w każdej chwili może się zawalić.
Czy zniknie jeden z ostatnich symboli świata sprzed ery WRP? Co prawda byle klozet w Macierzy jest przedmiotem o wiele ciekawszym pod względem konstrukcyjnym niż jakaś tam wieża Eiffla, tym niemniej nie powinniśmy pozwolić Paryżewianom aby pozbawili się jedynej rzeczy która odróżnia ich wieś od XIX-wiecznej osady rolniczej.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:8.8 | oddanych głosów:30)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.