Narastająca tęsknota do czasów Pierwszego Naczelnika kazała wielu Obywatelom przyjrzeć się na nowo symbolom Wielkiej Rzeczpospolitej wiszącym na ścianie każdego domu, szkoły, urzędu, czy miejsca pracy. Jak się okazuje, sprawa nie jest wcale oczywista. Nawet funkcjonariusze Ministerstwa Informacji mają pewne wątpliwości.
- Przy samym Orle Zwycięskim problemu nie ma. Wisi on pośrodku, na honorowym miejscu. Jednak gdy chodzi o portrety Pierwszego oraz Obecnego Naczelnika, sprawa się komplikuje. Pierwszemu nie można ujmować czci nie wieszając go, lub wieszając poniżej portretu Obecnego. Jednak i wizerunek Obecnego znajdować się powinien na jak najbardziej honorowym miejscu - to On rządzi teraz naszym krajem. Wydawałoby się, że mogą wisieć na tym samym poziomie, ale nadal nie wiadomo który z lewej, a który z prawej strony. Można powiedzieć, że nie ma to znaczenia, jednak gdy pośrodku między nimi powiesimy Orła Zwycięskiego (bo zawsze w takim wypadku na najbardziej honorowym miejscu będzie godło), oczywistym stanie się, że miejsce na lewo od niego jest mniej honorowe, niż to na prawo.
Nie ma natomiast wątpliwości, że poniżej najważniejszych symboli narodowych znajdować się mogą inne, takie jak Sztandar Zwycięski, herb PMG, OKONia, herb rodowy, czy cokolwiek innego, będącego symbolem wyznawanych wartości.
To, co dla MI jest problemem, nad którym należy się zastanowić, dla wyznawców Kościoła Naczelnikowskiego (naczelnikistów - nie mylić z naczelnikistami jako frakcją polityczną) jest sprawą nadzwyczaj prostą. Dla zdezorientowanych publikujemy zatem krótki poradnik KN dotyczący ilości i kolejności Naczelnikowskich symboli religijnych (tzw. Trójcy Wielkorzeczpospolitańskiej) wiszących w kościołach i domach wyznawców:
Pośrodku wisieć powinien portret Pierwszego Naczelnika. Dzięki Niemu żyjemy w najpotężniejszym kraju świata. On położył kres chaosowi demokracji. On to posiada moc dokonywania cudów zarówno za czasów swego panowania, jak i po śmierci, roztaczając swą opiekę nad WRP.
Po prawej stronie znajdować się winien portret Obecnego Naczelnika. On otrzymał od Pierwszego moc, by przejąć władzę i dalej wieść kraj ku szczęściu i potędze. Jemu także oddawać należy cześć.
Po lewej stronie znajduje się miejsce dla Orła Zwycięskiego. Symbolizuje on Ideę, której oddali się zarówno Pierwszy, jak i Obecny Naczelnik. Jeśli to możliwe, Orzeł powinien być rozmiarów znacznie większych niż portrety Naczelników, ponieważ idea Wielkiej Rzeczpospolitej jest wieczna w czasie i przestrzeni. Najbardziej pożądanym jest układ, gdy portrety Naczelników znajdują się na prawym, mocarnym skrzydle Orła.
Wydawałoby się, że naczelnikiści rozwiązali problem, i wystarczy jedynie zmienić uzasadnienia na świeckie, by tę kolejność uznać za obowiązującą. A jednak... W tym porządku symbole nie mogą wisieć w żadnym miejscu publicznym na terenie WRP, ponieważ stanowić będą wówczas symbol religijny.
-Jak wiadomo, wszystkie wyznania są równe, i przy takiej ich ilości nie wystarczy w urzędach miejsca na symbole każdego z nich - a i kolejność stałaby się wówczas wielkim problemem. Ponieważ ta zasada równości została wprowadzona przez Naczelnika, my również jesteśmy przeciwni faworyzowaniu swojego wyznania względem innych, i w przestrzeni publicznej traktujemy portrety Naczelników oraz Orła Zwycięskiego jak symbole świeckie. - częściowo rozwiązuje ten zagmatwany problem wypowiedź jednego z wysokich hierarchów Kościoła Naczelnikowskiego.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:8.6 | oddanych głosów:18)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.