Jak donosi nasz radomski korespondent, Polskie Koleje Prywatne, dotychczas spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zmienia swoją formę prawną na Spółkę z nieograniczoną odpowiedzialnością – Sp. z n.o., co w praktyce oznacza, że spółka przejmuje na siebie odpowiedzialność moralną, prawną i finansową względem wszelkich roszczeń osób które są, kiedykolwiek były lub kiedykolwiek mogłyby potencjalnie zostać klientami Spółki.
Sama zapowiedź tej zmiany kilka miesięcy temu była silnym sygnałem do dalszego wzrostu wartości notowań spółki na warszawskim parkiecie, inwestorzy zapisywali się w kolejkach po akcje, niestety brak podaży spowodował silne ograniczenie w tej kwestii i zmusił Spółkę do emisji nowej serii papierów wartościowych w cenie 0,01 PLN / akcję. Zgodnie z przyjętą strategią, Spółka zobowiązała się do wykupu papierów na każde żądanie akcjonariuszy po dowolnej cenie.
Jak zapewnił nas Prezes Spółki, pan Maciej Zaremba, PKP w dalszym ciągu będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe w swoim centrum R&D RATT (Research&Development Radomian Advanced Train Technologies), zwanym „Stalową Doliną”.
W chwili obecnej toczą się intensywne prace nad bramkami teleportacyjnymi, chociaż, jak ujawnił nam Główny Technolog, przywiązanie klientów do marki PKP oraz tradycyjnego, aerodynamicznego i spłaszczonego wyglądu wagonów spowodowało, iż inżynierowie Spółki musieli zmienić design bramek teleportacyjnych i zamiast standardowej framugi z połyskującą niebieską poświatą bramka obecnie ma postać 140-tonowego składu międzynarodowego, zaś sama teleportacja dokonywana jest na życzenie pasażera, po wciśnięciu specjalnego guzika nad siedzeniem.
Jednocześnie PKP intensywnie dąży do zakończenia prac nad 222 linią warszawskiego metra, lecz na przeszkodzie stanęły przepisy prawa – zgodnie z nimi, każdy właściciel działki, jak wiadomo, posiada na własność nie tylko kawałek powierzchni planety, ale również jej odpowiedni wycinek kątowy aż do środka planety włącznie, co powoduje, że wiercenie tuneli pod ziemią jest de facto niszczeniem prywatnej własności. Prezes PKP zapewnia, że stosowne voluary (przestrzenie tuneli) zostaną odkupione od dotychczasowych właścicieli, co będzie łatwiejsze po wzmiankowanym przekształceniu prawnym – obecnie PKP może zawsze zapłacić od ręki tyle, ile zażąda właściciel działki.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9 | oddanych głosów:27)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.