Przed kilkoma dniami świat obiegła wieść o powstaniu nowego kultu. Jest to Kult Słomki. Jego wyznawcy twierdzą, iż ssanie przez słomkę jest kluczem do zdobycia wiedzy absolutnej, poznania istoty wszechświata, a nawet zrozumienia, na czym opiera się rozumowanie przeciętnego obywatela Prowincji Francuskiej. Opinia publiczna twierdzi jednak, że to tylko czcze gadania i że sekta zniknie za kilka miesięcy:
- Panie, jak niby dzięki słomce mam dowiedzieć się, jak rozumuje Francuz, przecież to jest niemożliwe. Od wieków ludzie próbowali zgłębić ten sekret, ale tego po prostu się nie da zrobić! Oni zwariowali i tyle.
Członkowie sekty, chcąc odizolować się od wszechogarniającej ignorancji i profanowania słomek, w restauracja i barach udali się do Tybetu (powiat w Prowincji Chińskiej), aby tam kontemplować istotę słomki. Zbudowali tam „Świątynię Najświętszej Słomki Mędrców Ssania” gdzie zamieszkali. W ciągu kilku dni została spisana „Złota Księga Słomkowego Ssania”, która to podobno zawiera wszystkie prawdy i legendy o Słomkach z całego świata. Budowie świątyni i spisywaniu księgi towarzyszyły dźwięki „Dziesięciu Nut Ssania”. Jak udało nam się dowiedzieć są to utwory z wydanego w 2003 roku albumu muzycznego „S.U.C.K.”, który nagrała wtedy polska thrash metalowa kapela Vigin Snatch.
Na początku zarówno lokalna społeczność, jak i tybetańscy mnisi byli przeciwni osadzenia się wyznawców Słomki w swoim sąsiedztwie, ale z czasem, po zapoznaniu się z naukami sekty, coraz więcej mnichów zaczęło przechodzić do wspólnoty ssaczy. Obecnie wiadomo o 11 mnichach, którzy porzucili swoje ideały dla Słomki.
Wspólnota ssaczy, oprócz zgłębiania istoty Słomki, zaczęła, także produkować własne słomki, które są rozprowadzanie po całym świecie. Sekciarze twierdzą, iż w ten sposób uda im się zbawić świat.
Ministerstwo Informacji stwierdziło, iż jest to niegroźna sekta i nie ma się czego bać, ale dla pewności mają tam „swojego człowieka” który informuje ich o każdym posunięciu sekciarzy, tak aby każdy obywatel mógł spać spokojnie, a nawet spokojniej.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:8.6 | oddanych głosów:43)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.