Z prędkością światła obiegła Polską Przestrzeń Kosmiczną wstrząsająca jak supernowa wiadomość - jeden z największych współczesnych polskich astronomów jest agentem Mgławicy Kraba.
Jak do tego doszło? Na razie nie wiadomo. Styczność z obcym wywiadem prawdopodobnie miała miejsce za pomocą wzajemnych obserwacji teleskopowych (obcy zagłądali mu przez teleskop w monitor, czytając, co dla nich pisze, a on czytał ich polecenia), gdyż innych możliwości nie znaleziono.
W jaki sposób wykryto agenta? Otoż prowadził on także działalność dywersyją. Studenci na własne uszy słyszeli o układzie krążącym wokół czerwonego olbrzyma. Profesor twierdził, iż jest on bardziej zaawansowany od naszego! Dzięki temu dowiedzieliśmy się, iż krzemowe galaretki są prawdopodobnie komunistami.
Za pomocą ściśle tajnych technik udało się za to ustalić charakter przekazywanych informacji:
- o tym, że brat agenta robi zakupy w tym i tym sklepie
- o tym, że grupa elektryków jedzie z Prowincji Francuskiej do Macierzy, a nie odwrotnie
- o tym, że w naszym układzie słonecznym Ziemia jest trzecią planetą od Słońca
- o tym, ile kosztuje w USA polska kiełbasa
- o tym, że lubi galaretkę agrestową
- o tym, że wilk zjadł Czerwonego Kapturka
Nie wiadomo, do czego potrzebne były te informacje, ale zapewne w znaczący sposób zaszkodziły Ziemi, między innymi cena kiełbasy w USA wzrosła o dwa grosze. O ich wadze świadczy fakt, iż w zamian Profesor otrzymywał nieznane na Ziemi wyroby techniczne obcej cywilizacji. Jak twierdzi topił je w Wiśle. Jak twierdzą przechodnie, zawsze kilka minut po utopieniu prezentów rzeką przepływał nieoznakowany czarny statek, który wydobywał wszystkie utopione rzeczy.
Informacje z ostatniej chwili: Profesor otrzymał order za wybitne badania wywiadowczo-dezinformacyjne, które pozwolą osiągnąć wreszcie zwycięstwo w tlącej się wojnie. Nadgorliwy pracownik, który ujawnił rzekomą szkodliwą dzialalność Profesora i w ten sposób zdekonspirował go, został wyrzucony z MI. Polecono mu mieszać beton na Sachalinie.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:8.9 | oddanych głosów:32)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.