Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
15 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Kosztow(n)a wpadka
:: gospodarka :: 24.12.2062 by Red_81

Kosztow(n)a wpadka
Prezes Hydrobudowy Wielkopolskiej po spotkaniu z Naczelnikiem

Wstyd z powodu działań polskiej firmy – to uczucie nawet w czystej teorii powinno być obce każdemu Obywatelowi naszego kraju. I do wczoraj było. Niestety w ciągu kilkunastu ostatnich godzin musieliśmy nie tylko nadgonić solidnie teorię, ale i przerobić praktykę. Wszystko zaś z powodu raportu Najwyższej Izby Kontroli Totalnej, w której instytucja ta opisuje praktyki stosowane przez firmy konsorcjum podnoszącego z głębin morskich połowę Afryki. Po lekturze raportu, nawet zupełnie łysym czytelnikom włosy stawały na głowie dęba.

- Ja pierdzielę, ale wstyd – skrywa twarz w dłoniach Pan Stefan, pracownik branży budowlanej. – Nie powiem, różne się numery robiło, żeby trochę podnieść koszty, ale coś takiego? Teraz wstyd będzie się przyznać, że człowiek z tymi ludźmi w jednej branży siedzi. To już męska prostytutka jakoś dumniej brzmi. Zrujnowali budowany przez dziesięciolecia obraz polskiego budowlańca, jako fachowca stroniącego od jakiejkolwiek fuszerki.

- Ano – przyznaje smutno dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Kontynentalnych i Hiperautostrad – faktycznie pałka się przegła. Sztuczne pompowanie kosztów, żeby pozbyć się garba w budżecie firmowym to norma. Fakt. Choćby w ubiegłą środę, jak odbieraliśmy autostradową obwodnicę Parzymiechów – zamówienie było na łącznie dwanaście pasów, po sześć pasów w każdym z kierunków, bo to wioska przecież, a wykonawca pierdzielnął po dwanaście w każdym i głupka zgrywał, że niby specyfikacji nie doczytał. Oczywiście o przyjęciu dodatkowej gotówki nawet nie chciał słyszeć. Dopóki takie praktyki nie zagrażają ludziom, można jeszcze z tym żyć, ale tym razem ktoś tu ostro przeholował.

Niecierpliwy czytelnik zapewne nie może się już doczekać na informacje, czym to tak solidnie zgrzeszyła Hydrobudowa Wielkopolska przy jednym z najambitniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych ostatnich lat, że na jej głowę sypią się aż takie gromy. Śpieszymy więc z wyjaśnieniem.

- Warunki techniczne zamówienia – na specjalnej, wieczornej konferencji prasowej informował prezes Najwyższej Izby Kontroli Totalnej – wyraźnie mówiły, że pod płytę tektoniczną powinien być pompowany beton. Beton w najczystszej postaci. Tymczasem w toku kontroli...

Żeby nie przynudzać, bo, powiedzmy sobie szczerze, pan prezes do mistrzów pasjonującej oracji raczej nie należy, jeden z podwykonawców Hydrobudowy, odpowiedzialny za tą właśnie, jakże arcyważną część całego przedsięwzięcia, wpadł na pomysł, że beton można by zastąpić żywą gotówką.

- I to żeby chociaż bilonem – żali się nasz znajomy Pan Stefan. – I tak siara by była, ale jeszcze jakoś może dałoby się to wyjaśnić. Ale te cymbały pchały pod ziemię papierowe banknoty. Panie! Przecież na ścianie z tektury to nawet strach obrazek na gwózdku powiesić, a co dopiero opierać na czymś takim cały kontynent. Jakby się to nagle zdupcyło z powrotem do oceanu razem z ludźmi na pokła... co ja gadam... na powierzchni, stalibyśmy się pośmiewiskiem całego świata. Że niby głupiego kontynentu nawet zrekonstruować nie potrafimy.

Reakcja władz na całe zamieszanie była natychmiastowa i już w niecałą godzinę po ogłoszeniu raportu NIKT, przedstawiciele władz pechowego konsorcjum zostali przywiezieni czarnymi samochodami do Pałacu Naczelnikowskiego. Z uwagi na późną porę, niektórym przyszło stanąć przed Naczelnikiem w pidżamach i laczkach.

- To było straszne – relacjonuje, pochlipując, prezes Hydrobudowy. – Naczelnik tylko położył mi rękę na ramieniu i powiedział, że tak mocno się na nas zawiódł. To było gorsze niż gdyby mi z liścia w pysk dał. Obiecaliśmy, że to się więcej nie powtórzy. Wzbogacimy się na tym kontrakcie, a wykonamy go jak należy.

Wedle niepotwierdzonych źródeł, spółka planuje pozyskać beton najwyższej jakości z naturalnych źródeł bijących spod ziemi przy ulicy Wiejskiej. Ma to zagwarantować, że Naczelnik już więcej nie będzie zawiedziony, czego i Naczelnikowi, i mieszkańcom Afryki, a zwłaszcza dyrektorom pechowej spółki serdecznie życzymy.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:9 | oddanych głosów:17)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

dobre (1)
Dawno nie czytalem rownie dobrego, zabawnego i trzymajacego wysoki poziom artu. Gratulacje. >>
| Murky_Dun 12.1.2063 14:28:10
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
nie głupie (1)
Biorę w obronę prezesa Hydrobudowy. w założeniu podkład z mamony powinien być solidny. Przecież złotówka to NAJSTABILNIEJSZA waluta. Złotówka znakomicie nadaje się na FUNDAMENT odradzającej się gospodarki afrykańskiej. >>
| Gargamel 27.12.2062 11:30:03
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
A Co potem? (1)
Dobra powiedzmy,że skończyliśmy już podnosić z dna to Zimbabwe. I CO DALEJ? Przecież go nie anektujemy bo przy okazji weźmiemy na swoje barki ich garb budżetowy. Tylko Przebaczyć i zostawić tego w takim stanie tez nie możemy bo nie wiadomo co to Zimbabwe zrobi .To morze jak już im podesłaliśmy urzędników >>
| ~Afroafrykanin 27.12.2062 0:11:29
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Beton z Wiejskiej (1)
Nie ma lepszego betonu. Konkurować z nim może jedynie ten z Miodowej. >>
| Ambrose 24.12.2062 21:12:20
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii gospodarka
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net