Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
44 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 4537 wypowiedzi w 15 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć << Wstecz 1[ 2 ] 3 4 5 6 Dalej >>
28.08.2070, 21:15 |


Gargamel
pokonały mnie prapolskie Tatry. chcąc zejść z Kopy Kondrackiej wymyśliłem sobie ominąć tłumy szlakiem w Dolinę Małej Łąki. kolano nie podzielało mojego optymizmu - naciągnąłem sobie więzadła, czy tam coś. 2 dni później pani fizjoterapeutka raziła mnie prądem. MNIE! BOHATERA! PRĄDEM!jestem odpadem atomowym
-- v2341 AtBioCh --
28.08.2070, 22:20 |


Xiądz Biskup

Koszty utrzymania Wielkiej, dzielą się generalnie na domeny i serwer. Żeby trwać, choć słyszałem, że wegetować, albo żeby pracowała maszyna podtrzymująca życie lub też płacić rachunki za prąd w kostnicy, żeby trup się nie zaśmierdział, a nawet, opłacanie miejsca na cmentarzu. Zwał, jak zwał; domeny i serwer.

Domen jest pięć. Cztery WRP i niegdyś istotna, a dziś moja fanaberia, martwa jeszcze bardziej (jeśli to możliwe) od serwisu- Wojskowa Komenda Uzupełnień V PKI.

vpki.net
wielka.net
wielka.org
wielkarzeczpospolita.net
wielkarzeczpospolita.org

Kiedyś orgi były konieczne, bo jak Hetmaan i NaudiSS się wypięli z wdziękiem, to bez orgów, nie byłoby w ogóle serwisu, przez długi czas. Wtedy jeszcze tętnił życiem i to wcale nie pozagrobowym. Dzisiaj niezbędne nie są, ale całkiem sporo osób, wchodzi właśnie przez nie.

Każda domena kosztuje 85 zł za rok. Tu widzę największy wzrost kosztów przez lata, bo pierwszy raz płaciłem 39 zł. Proszę bez mendolenia, że to przepłacanie, bo gdzieś indziej jest taniej. Jeżeli, to niewiele, a jeśli różnica jest znaczna, to "promocja" polega na tym, że to kwota za pierwszy rok, a wchodząc w nią, zobowiązuje się do zapłacenia za kolejny, zdecydowanie więcej.

Serwer kosztuje dokładnie 118 zł i 30 gr. Nierówna kwota wynika z tego, że bujam się z firmą hostującą już długie lata i mam zniżkę 30%

Jak widać, koszta nie powalają, ale jak za coroczne odświeżanie płyty nagrobnej, nie są niskie.
V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
29.08.2070, 9:23 |


Macer
Oj, tam zaraz trup. Pomnik - i już ładniej.
Jak się chwalimy urlopami, to ja pozdrawiam z Mazur z żaglówki.


„Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”
Kiedy widzę, kto uważa siebie za mądrego, to wolę już być tym głupim.
31.08.2070, 10:59 |


Xiądz Biskup

Avenraad:
Czcigodny Xięże Biskupie, ja na to idę. Nie powiem przecież, że nie stać mnie na parę zeta na ratowanie tego projektu. Pytanie tylko ile osób jest na to gotowych i ile miałoby to kosztować.
Ambrose:
Ja też mogę się dorzucić.
dex145:
Ja także
Czyżby zawiązywała się inicjatywa oddolna? Byłoby super, bo jak ogłoszę zbiórkę na serwis, to będę się czuł, jak Ojciec Dyrektor, z tą różnicą, że ja mam sumienie i mniej bym zarobił.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
31.08.2070, 13:28 |


Gargamel
Nie licz na auta


jestem odpadem atomowym
-- v2341 AtBioCh --
31.08.2070, 22:00 |


Xiądz Biskup

Gargamel:
Nie licz na autaNie liczę. W WRP nie ma bezdomnych.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
01.09.2070, 22:16 |


dex145
Podasz nr konta?


Dum tibi fortuna arridet, multos numerabis amicos. In calamitate solus es relictus...
02.09.2070, 8:42 |


Xiądz Biskup

dex145:
Podasz nr konta?Czyli jednak idę w stronę Ojca Dyrektora...panna Krysia:
Numer subkonta Ministerstwa Informacji, z którego finansowana jest m.in. niniejsza strona, składa się z następujących cyfr;

85 1160 2202 0000 0003 1836 3944

Zanotowane i podstemplowane.


V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
04.09.2070, 16:13 |


Avenraad
Dobra to trzeba ustalić po ile zrzutkę robimy. Niech obliczy to ktoś, kto się na tym zna. Numer konta mamy, tylko konkretnej kwoty na osobę brakuje.


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
04.09.2070, 20:29 |


Xiądz Biskup

Avenraad:
Dobra to trzeba ustalić po ile zrzutkę robimy. Niech obliczy to ktoś, kto się na tym zna. Numer konta mamy, tylko konkretnej kwoty na osobę brakuje.


Chyba nikt się nie zna na obliczaniu równań z samymi niewiadomymi. Jak już niewiadomą przestanie być ilość chętnych do sypnięcia groszem, to będzie można o czymś porozmawiać. Wielu chętnych, składki po 10 zł, niewielu; weź kredyt.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
19.09.2070, 15:30 |


313pechowiec
Może i ja bym się dorzucił niewielką comiesięczną kwotą jeśli faktycznie się tak ciężko zrobiło.


"Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna."
19.09.2070, 15:44 |


Avenraad

Xiądz Biskup:

Avenraad:
Dobra to trzeba ustalić po ile zrzutkę robimy. Niech obliczy to ktoś, kto się na tym zna. Numer konta mamy, tylko konkretnej kwoty na osobę brakuje.


Chyba nikt się nie zna na obliczaniu równań z samymi niewiadomymi. Jak już niewiadomą przestanie być ilość chętnych do sypnięcia groszem, to będzie można o czymś porozmawiać. Wielu chętnych, składki po 10 zł, niewielu; weź kredyt.Podane przez Ciebie kwoty po podsumowaniu to ok 200 zł. Przy podziale na pięć osób to czterdzieści zeta rocznie na osobę. Niech wszyscy, którzy się zadeklarowali to potwierdzą i jedziemy z tym przedstawieniem, bo 40 zeta w wymiarze rocznym to naprawdę nie jest coś, o co można by robić przedstawienie.


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
19.09.2070, 19:06 |


Xiądz Biskup

Avenraad:

Podane przez Ciebie kwoty po podsumowaniu to ok 200 zł. Przy podziale na pięć osób to czterdzieści zeta rocznie na osobę. Niech wszyscy, którzy się zadeklarowali to potwierdzą i jedziemy z tym przedstawieniem, bo 40 zeta w wymiarze rocznym to naprawdę nie jest coś, o co można by robić przedstawienie.Cała kwota nie jest czymś, o co można by robić przedstawienie. Pisałem już, że nie chodzi o kwotę, tylko o to, że przedstawienia nie ma.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
20.09.2070, 7:27 |


Ambrose
Ok, czyli 40 zł na rok. Ja się deklaruję.

Lista zadeklarowanych:
1. Avenraad
2. Ambrose

Proszę się dopisać, jak będzie komplet, to robimy przelew i kończymy te ceregiele, bo długo to wszystko trwa


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
20.09.2070, 8:06 |


Xiądz Biskup

Matematyka nigdy nie była moją mocną stroną, ale dodawanie liczb całkowitych na kalkulatorze, zwykle wychodziło mi nieźle. Stąd moje pytanie; jak zostało policzone, że potrzba 200 zł na rok? Dla ułatwienia przypomnę, że serwer kosztuje 120.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
21.09.2070, 0:09 |


ixer
Widać wyraźnie że znajomość matematyki w Narodzie kuleje, skoro za 5 domen po 85 zł i serwer za 120 zł razem wychodzi 200 zł...

Ja bym dał ile tam potrzeba, czy to 100, czy 200, czy więcej, gdyby tylko miało to jakiś sens. Ale nie dam i to ani grosza. Dlaczego? Bo nie warto. Wielka się skończyła dawno, dawno temu. A jeśli ktoś chce mnie przekonać że wcale nie i że można ją jeszcze ożywić, to zapraszam. Tylko najlepiej niech to zrobi w postaci odpowiedzenia na następujące 3 pytania:

1. Jak sprawić, żeby na Wielkiej znowu regularnie pojawiał się nowy content?
2. Jak zmodernizować serwis od strony techniczno-wizualnej? Bo niby pisze że rok 2070, a ja wyraźnie widzę lata 90 - pewne elementy już się nawet nie wyświetlają poprawnie w obecnych przeglądarkach.
3. Kto weźmie na siebie budowanie społeczności WRP w obecnej rzeczywistości?

Bez tych trzech rzeczy każda wydana złotówka to pieniądz zmarnowany. Już lepiej to wydać na pół litra, i w ten sposób uczcić pamięć WRP. A jeśli komuś chodzi o to tylko, żeby cień Wielkiej gdzieś tam istniał sobie zapomniany w otchłani sieci, żeby można sobie było od czasu do czasu wejść i się pogapić, to do tego nie jest potrzebne przecież ani 5 różnych domen, ani nawet płatny serwer. Przenieść na jakiś bezpłatny i już. Albo w ogóle skasować i niech w Web Archive będzie. A forum można równie dobrze zastąpić grupą na fejsbuku czy czymś takim.

Wielka kiedyś była wielka, i taką chcę ją pamiętać, a nie jako rozkładającego się trupa którego grupka fetyszystów ze skłonnościami nekrofilskimi na siłę nie da pochować.


Semper paratus.
24.09.2070, 20:09 |


Avenraad
Dobra, nie ma co się spinać, chciałem dobrze: jak nie to nie i do diabła z tym. Nikt tu nie miał na myśli kontentu czy ożywiania serwisu, tylko jego ratowanie. Przypominam, że zaczęło się mniej więcej od tego, że wielebny wspomniał o kosztach, które ktoś musi ponosić i o to od początku chodziło. Nikt tu nie mówił o szeroko zakrojonej operacji na podbicie fb i insta, bo to i tak bez sensu. A co do liczenia, to źle po prostu zrozumiałem i drwiny o słabej znajomości matematyki są raczej zbyteczne. Po prostu podliczyłem 85+120, bo tak zrozumiałem podane koszty, a to jak w mordę strzelił wychodzi ok 200.


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
04.10.2070, 18:25 |


Xiądz Biskup

Czy ktoś chciałby coś dodać, czy w zasadzie skończyliśmy, tak bardziej bez finału?V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
28.10.2070, 18:03 |


313pechowiec
No ja mógłbym w sumie dorzucić trochę szmalu do puli.


"Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna."
31.10.2070, 16:29 |


Xiądz Biskup

313pechowiec:
No ja mógłbym w sumie dorzucić trochę szmalu do puli.


Nie krępuj się.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`

Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć << Wstecz 1[ 2 ] 3 4 5 6 Dalej >>
Forum | Forum zawiera 4537 wypowiedzi w 15 tematach.

Obecni:(c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net