Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
30 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 4163 wypowiedzi w 15 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

Temat: Madagaskar Reality Show << Wstecz 1[ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej >>
12.11.2063, 1:02 |


reczula
[ostatnia modyfikacja 12.11.2063 1:07]

W skrócie: za obecną sytuację polityczną jak i za zniszczenia podczas marszu i ataki na skłoty odpowiadają lewacy i zewnętrzne siły. Pomijając absurdalność tego stwierdzenia (w Polsce prawdziwa lewica praktycznie nie istnieje), nie uważacie, że od takiej postawy nie jest niebezpiecznie blisko do pożaru Reichstagu?

Przy okazji, co do Wojewódzkiego wyniki z obdukcji wykazały, że była to substancja żrąca. http://natemat.pl/80033,policja-nie-wie-dlaczego-nie-wykryla-zracej-substancji-na-koszulce-kuby-wojewodzkiego

Nie lubię gościa, ale nikomu nie życzyłbym oblania czymś takim.
19.11.2063, 21:56 |


Nefarius
[ostatnia modyfikacja 19.11.2063 22:00]

http://tiny.pl/q71dk

Najpierw ucieszyłem się po przeczytaniu tego tekstu. Jednak później zrobiło mi się smutno, gdy uświadomiłem sobie, że jedynym, który zdobył się na działanie mające jakiś sens (w przeciwieństwie do protestów liczących kilkadziesiąt osób, które wszyscy mają w dupie), był stary żołnierz AK, podczas gdy ludzie w średnim wieku, czy też młode pokolenie potrafili ograniczyć się do publikowania listów/artykułów/oświadczeń/whatever pełnych oburzenia lub protestowania w 20 czy 30 osób, co końcem końców było o kant dupy rozbić. Potrzeba było przedstawiciela wymierającego już pokolenia żeby ktoś odważył się powiedzieć, że król jest nagi, w taki sposób żeby można było go usłyszeć na świecie, a nie tylko na jednej ulicy.

Już teraz państwu niemieckiemu udało się wykorzystać poprawność polityczną na tyle by w mediach na świecie mówiło się, że to Naziści, a nie Niemcy byli odpowiedzialni za II Wojnę i Holocaust. Gdy pokolenie, które w wojnie uczestniczyło wymrze całkowicie, to Niemcy pewnie zaczną prowadzić politykę historyczną, z której będzie wynikało, że tak naprawdę to Polacy napadli na nich, a oni się tylko bronili, a wszystkie inne kraje, które napadli podczas wojny napadli tylko dlatego żeby dobić tych niebezpiecznych Polaków, którzy się tam schowali.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
19.11.2063, 22:20 |


Nikator
Myślę, że od protestów z rezultatami jest MSZ i ambasady/konsulaty. Vide służby dyplomatyczne Izraela, co by złego o nich nie mówić, że się wpierdzielają gdzie nie trzeba i robią dziwne przytyki, to ich podejście należy postawić jako przykład. W końcu gdzieś tam w kraju XYZ mogą się burzyć i pisać zbiorowe skargi, w końcu nie trzeba się nawet do nich odnosić. Lecz gdy na arenę wkraczają dyplomaci (de facto przedstawiciele w świecie tych niezadowolonych) to już zupełnie inna sprawa. Pod tym względem stwierdzam, że nasza dyplomacja robi jednak trochę za mało, jest zbyt ugodowa, ale to raczej wynika raczej z tego co płynie od 30 lat z Warszawy, niż z lenistwa.

Skoro do tego doszło, proszę spojrzeć, że sam nic nie zrobiłeś i nie złożyłeś sprawy w sądzie. Pytanie brzmi: dlaczego?

Jakie masz szanse wygrania? Kto Ciebie wesprze więcej niż słowem? Znając życie to zostałbyś wycyckany przez Niemców. :)

Ten starszy człowiek ma za sobą organizację, w którą się wpisuje (i pewnie przynależy), która dorzuci co nie co grosza na koszty sądowe (pewnie stąd te 50tys. zł zadośćuczynienia ). Fragment:


usunięcia z filmu znaku graficznego AK na biało-czerwonych opaskach noszonych przez aktorów.


Sugeruje, że ten związek ma prawa wyłączności w używaniu tego znaku, stąd także jego udział. Dzisiaj wiele grup rekonstrukcyjnych związanych z konkretnymi oddziałami zyskuje od związków kombatantów wyłączność w używaniu ich, co może grozić spięciami i pozwami w skrajnych sytuacjach.

Szczytny cel, nie powiem. Przy okazji załatwienie paru własnych spraw. I to mi się najbardziej w tym podoba. :)


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
19.11.2063, 22:42 |


Nefarius

Nikator:
Myślę, że od protestów z rezultatami jest MSZ i ambasady/konsulaty. (...) Pod tym względem stwierdzam, że nasza dyplomacja robi jednak trochę za mało, jest zbyt ugodowa, ale to raczej wynika raczej z tego co płynie od 30 lat z Warszawy, niż z lenistwa.


Naszych dyplomatów nie brałem pod uwagę, bo oni się przed wszystkim płaszczą i liżą wszystkich gdzie tylko tamci im każą, na czele z Niemcami i Rosją, więc jedynie na zwykłych obywateli można liczyć.Nikator:
Skoro do tego doszło, proszę spojrzeć, że sam nic nie zrobiłeś i nie złożyłeś sprawy w sądzie. Pytanie brzmi: dlaczego?

Jakie masz szanse wygrania? Kto Ciebie wesprze więcej niż słowem?


Dlatego że nie należę do żadnej organizacji zajmującej się walką z nazistowską propagandą (jakiej przykład tu mamy), która odważyła by się mnie poprzeć. Niestety, ale na moim zadupiu, ani w Bielsku żadnej takiej organizacji nie ma.„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
19.11.2063, 22:57 |


Nikator
Od tego jest mail, telefon żeby móc się skontaktować, porozmawiać, umówić na właściwą rozmowę. :)


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
27.11.2063, 20:20 |


Macer
http://infobot.pl/r/2g7Y Brawo, brawo, Brytyjczykom gratulujemy totalitaryzmu.


„Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”
Kiedy widzę, kto uważa siebie za mądrego, to wolę już być tym głupim.
27.11.2063, 20:49 |


Nefarius
Szczerze powiedziawszy nie sądziłem, że Cameron się za to na serio weźmie, a tu taka niemiła niespodzianka. Niebezpieczna też dla nas, bo nasi politycy w swojej głupocie papugowania wszystkiego z zachodu, mogą też się wziąć za blokowanie Internetu w Polsce


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
29.11.2063, 10:36 |


Nikator

Ludzie w czasach internetu stali się mądrzejsi, niektórym to przeszkadza


Trzeba być głupim żeby napisać taką rzecz. Nie stali się ani o gram mądrzejsi, stali się głupiomądrzy. Dziesiątki, setki, tysiące informacji zalewa człowieka, więc ten wybiera tylko treści które mu pasują albo przyjmuje je od źródła które uznał za "wiarygodne". Nie można pominąć przy tym, że informacja sama w sobie jest zmodyfikowana, może przedstawiać fragment rzeczywistości lub (przypominamy sobie znaczenie słowa lub w logice) ją zniekształcać w sposób pasujący do charakteru autora czy charakteru miejsca publikacji (tekst prawicowy w gazecie o proprawicowej orientacji etc.). Ludzie mają gdzieś w genach zakodowane żeby ułatwiać sobie życie, stąd potrzeba wynalazków oraz odruchy bezwarunkowe, po co mamy myśleć nad codziennymi czynnościami? Odruchowo ludzie przyjmują czytane rzeczy za prawdę i nie myślą nad nimi. Nie starają się cokolwiek z tą wiedzą zrobić poza przyswojeniem i przekazaniem dalej (z własną porcją modyfikacji, ludzka pamięć działa tak a nie inaczej). Już nie mówiąc o tym, żeby rzeczywiście zapoznać się z tematem, w końcu po co mam zapoznawać się z tematem? Biblioteki, przeglądanie, setki pagin ble. Lepiej 10 stron internetowych i już jest się "mądrzejszym".


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
01.12.2063, 12:16 |


Nefarius
Wygląda na to, że siódma część "Szybkich i wściekłych" będzie ostatnią częścią. Szkoda, bo ta seria prezentowała niezły poziom wśród przesadzonych filmów akcji z zerem realizmu.

http://tiny.pl/q9hkj


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
01.12.2063, 21:03 |


313pechowiec
Jak dla mnie, to już kręcenie 7 mogliby sobie odpuścić.
Nie wiem ile scen zdążyli nakręcić, ale jakoś tak dziwnie byłoby oglądać film wiedząc, że w części filmu nie oglądamy Paula Walkera, tylko jakiegoś zmiennika. No chyba że to jakoś rozegrają, nie wiem czy zmienią totalnie scenariusz czy co...
Tak czy inaczej, żal gościa, był dobrym aktorem a seria F&F bez niego to już będzie coś innego.

A Paul niech sobie jeździ nadal Porsche po niebieskiej autostradzie


"Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna."
01.12.2063, 21:15 |


Nefarius
Siódemkę zaczęli kręcić zanim szóstka weszła do kin. Co było do nakręcenia, już zostało nakręcone. Także nie musisz się obawiać zmiennika Teraz film jest w fazie postprodukcji. W przyszłym roku wejdzie do kin.

Siódemka pewnie będzie ostatnią częścią ze względu na śmierć Walkera, ale z łamiących wszelkie granice realizmu filmów akcji będzie jeszcze do obejrzenia druga część "Wanted"


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
30.12.2063, 15:01 |


Nefarius
[ostatnia modyfikacja 30.12.2063 15:03]

Skuwysyny z UE znowu w akcji. Nasz rząd zapewne też nic w tej sprawie nie zrobił gdy była okazja, no bo komu ze wszystkich naszych europosłów i mafiozów PO chciałoby się dzwonić po przedsiębiorcach i pytać czy kolejna ustawa z gatunku ujebać przedsiębiorców, im nie zaszkodzi.

http://tiny.pl/qdp1f


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
31.12.2063, 0:47 |


Nikator
http://www.youtube.com/watch?v=t4VjM2KpmNc

Mój komentarz co do planów wydania 130 miliardów na wojsko.


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
31.12.2063, 0:57 |


Nefarius
Heh, czyli nie kupią naszego nowego zajebistego czołgu PL-01 Concept, tylko jakieś zagraniczne gówno z demobilu?


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
31.12.2063, 11:47 |


Nikator
Jak dla mnie to jest jedna wielka ... proszę sobie odmienić mało kulturalną wersje słowa fallus. 130 miliardów to kawał kasy, która mogłaby pójść w inne cele, choćby postawić elektrownię atomową i przy okazji badać rozszczepienie atomu w celu stworzenia własnej bombki i rakiety do jej wynoszenia. I nie trzeba będzie niczego więcej by sąsiedzi poczuli na sobie oddech i nabrali troszkę respektu. Efekt będzie podobny jak wydanie tych 130 miliardów na sprzęt, a może nawet lepszy bo przynajmniej będzie elektrownia o dużej mocy. Wiem że potrzeba będzie paliwa do niego itp. ale znajdą się tacy co je dostarczą. Co więcej nie zaczynalibyśmy od zera, bo w Polsce są dwa albo trzy testowe reaktory, więc jakieś doświadczenie mamy.

Co do kupowania przez polską armię zagranicznych produktów zamiast brać od własnego przemysłu zbrojeniowego, również uważam że to jedna wielka ... odmieńcie sobie fallusa. Nie dość że część to demobil, cuda nie widy skoro każdy nowy sprzęt powoduje wielkie zróżnicowanie i co za tym idzie wymaga ciutkę innych części zamiennych, które trzeba sprowadzać. Kupić bez? Kupić z dużym zapasem by po 20 latach stwierdzić że nie spełniają wymogów i nie ma co z częściami zrobić? Zamawiać gdy potrzeba?


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
31.12.2063, 13:19 |


Nefarius
Gdybyśmy chcieli zbudować elektrownie atomowe (co swoją drogą było by dobrym pomysłem) to zaraz by się uaktywnili (sami z siebie, czy też z czyjegoś rozkazu) eko-pojeby. Z Europy popłynęła by na nas fala potępienia, bo po Fukushimie zachód nagle zdecydował, że elektrownie atomowe są niebezpieczne i już nigdy nie należy ich budować. Zamiast tego trzeba trzymać się energii słonecznych, wiatrowych i innego gówna, które daje mniej energii, za to kosztuje w cholerę więcej, ale daje kasę odpowiednim ludziom.

Jeżeli natomiast chodzi o produkcje bomb atomowych, to NATO i UE nałożyły by na nas jakieś sankcje gospodarcze, cofnęły fundusze europejskie, przestały przymykać oko na wszystkie przekręty jakie się u nas dokonują i byli byśmy jeszcze bardziej w dupie niż już jesteśmy. Myślę też, że Putin czy Merkel specjalnie by się nie przejęli jedną czy dwoma atomówkami. Puścili by nam jakiegoś wirusa, który wytłukł by połowę kraju, a potem ogłosili, że udało im się znaleźć szczepionkę, i jak pozbędziemy się atomówek, to nam dadzą szczepionkę. Sami mamy przesrane. Trzeba by jakąś własną unię na boku zbudować z państwami Europy środkowej żeby chociaż trochę się liczyć.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
09.01.2064, 21:39 |


Macer
O tempora, o mores! http://podatki.onet.pl/szwedzi-w-2014-r-zaplaca-nizsze-podatki-ale-nie-ws,18727,5595913,1,prasa-detal zaraz nabawią się garbu budżetowego!


„Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”
Kiedy widzę, kto uważa siebie za mądrego, to wolę już być tym głupim.
15.01.2064, 20:08 |


Macer
Znalazłem ciekawą stronę - http://pikio.pl/ - pierwsza poza Wielką, gdzie można znaleźć rzeczową, sensowną, a nie emocjonalną i wulgarną dyskusję polityczną. Artykuły są bardzo ciekawe, o różnej tematyce, i naprawdę, poziom jest bardzo przyzwoity.


„Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”
Kiedy widzę, kto uważa siebie za mądrego, to wolę już być tym głupim.
29.01.2064, 19:55 |


kruger73
Ciekawy kanał obnażający kłamstwa powtarzane w mediach przez naszych czołowych polityków:
http://tnij.org/4wc7edw
Niby nic odkrywczego ale ludzie o tym nie wiedzą.
02.02.2064, 12:33 |


Nefarius
Bachledzie-Curuś ani innym Polkom, które pchały się do Hollywood nie udało się zrobić jakiejś porażającej kariery w amerykańskim przemyśle filmowym, ale oto pojawiła się nowa gwiazda z Polski, która może dorobić się przyzwoitych pieniędzy jako aktorka amerykańskich filmów xDDD

http://tiny.pl/q1n8l


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)

Temat: Madagaskar Reality Show << Wstecz 1[ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej >>
Forum | Forum zawiera 4163 wypowiedzi w 15 tematach.

Obecni:(c) 2052-2073 www.wielkarzeczpospolita.net