Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
Kronika Wielkiej
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
19 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 3142 wypowiedzi w 15 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

10 ostatnich postów obywatela Ambrose

Temat: Wieczna chwała WRP | 01.11.2069, 10:41 |


Ambrose

wester:

Nie każdy chce być znany pod swoim imieniem i nazwiskiem.No i nie wszyscy posiadają konto na Twarzoksiążce


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Madagaskar Reality Show | 16.10.2069, 12:14 |


Ambrose
W kwestii ZSRR polecam szczególnie takie dzieła jak: "Drzazga: Opowieść o Niej i o Niej" Władimira Zazubrina, "Sprawa Tułajewa" Victora Serge'a czy "Patrioci" Sany Krasikov - bardzo ciekawie ukazano w nich, jaki terror panował w sowieckiej Rosji ze szczególnym uwzględnieniem lat 30-tych XX wieku.

Na temat III Rzeszy, zarówno o latach 30-tych, 40-tych, ale i 20-tych bardzo interesujące pisze Hans Fallada. Na uwagę zasługują: "Co dalej, szary człowieku?", "Każdy umiera w samotności" czy "W moim obcym kraju. Dziennik więzienny 1944". Fallada bardzo ciekawie pokazuje jakie warunki społeczno-ekonomiczne doprowadziły do tego, że partia głosząca narodowy socjalizm cieszyła się wśród Niemców taką popularnością. Warto sięgnąć też po Klausa Manna i jego "Mefisto", by dowiedzieć się jak wyglądał flirt światka artystycznego z nazistami.

Co do ChRL to b. ciekawie o rzeczywistości obozowej pisze Zhang Xianliang (ofiara przymusowej reedukacji poprzez pracę). Polecam zarówno "Zielonodrzew” jak i "Zupę z trawy". Oprócz warunków panujących w obozach sporo miejsca poświęcono okolicznościom, w jakich poszczególni osobnicy byli uznawani za niepożądanych przez aparat państwowy. Jako dopełnienie można jeszcze przeczytać "Kobiety w kąpieli" Tie Ning, która przedstawia smutną i trudną egzystencję tych, którzy pozostali poza ogrodzeniem – dzieci, kobiet, starców.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Madagaskar Reality Show | 16.10.2069, 12:14 |


Ambrose
Ale przecież Stalin, Hitler, Mao Zhedong, itd., itp., byli dyktatorami. Większość z nich sprawowała władzę niemal absolutną. Ideologie na jakich rzekomo oparte były ich państwa (nazizm, komunizm, itd., itp.) niewiele miały wspólnego z codziennością szarych obywateli. Warto natomiast zauważyć, że jak wszyscy skupiający ogromną władzę, osobnicy ci mieli obsesję na punkcie własnego bezpieczeństwa, knowań, spisków i zdrad - stąd tyle czystek, w których chyba największym "ekspertem" był Stalin. Teoretycy, z którymi kojarzycie mi się poprzez wasze b. ciekawe dyskusje, byli wykorzystywani do tworzenia ram ideologicznych, programu, ale zauważcie, że niemal zawsze teoria rozjeżdżała się z praktyką - wiele z postulowanych zasad czy reguł na ogół nie dotyczyło awangardy, która miała specjalne przyzwolenia oraz przywileje. W rezultacie utopie pozamieniały się w piekła na ziemi (wg mnie trudno jest porównywać kto miał gorzej - obywatele ZSRR, obywatele III Rzeszy czy obywatele ChRL; wszyscy byli prześladowani przy najmniejszych podejrzeniach o niesprzyjanie reżimowi, a wielu, wielu trafiło do łagrów, obozów, itd., z przypadku, z "polecenia" (donosy), żeby wypełnić normy).

O tym dlaczego wielkie ideologie prowadzą na ogół do kręgów piekielnych ciekawie pisze John Gray w swojej książce "Czarna msza: Apokaliptyczna religia i śmierć utopii". A pozostają przy literaturze, to polecam powieści, które b. ciekawie ukazują żywot wiedziony w krajach typu ZSRR, III Rzesza czy ChRL.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: SPAMghetti | 26.09.2069, 10:39 |


Ambrose
[ostatnia modyfikacja 26.09.2069 10:40]


Macer:
10 lat i parę miesięcy.
Znowu jestem w UK. Na pół bezdomny, szukam mieszkania i znaleźć nie mogęUnder Byen - całkiem dobry duński zespół post-rockowy. Może do czegoś Cię natchnie. A jeśli nie pomoże to zawsze zostaje jeszcze Red Hot Chilli Peppers i ich kawałek "Under The Bridge" .


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: SPAMghetti | 24.09.2069, 7:24 |


Ambrose
15 lat i 1 dzień. Jak ten czas szybko leci


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Wieczna chwała WRP | 01.08.2069, 6:21 |


Ambrose
Macer, wg mnie artykuł należałoby mocno skrócić. Jest trochę przegadany i z tego względu zabawne momenty są trudniejsze do zarejestrowania .

XB, może jakaś ściepa na portalu zajmującym się finansowaniem społecznościowym (jakby powiedzieli sojusznicy zza Wielkiej Wody - "crowdfundingiem")? Wg mnie szkoda zamykać portalu, który zawiera w sobie tyle niezwykłych historii.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: SPAMghetti | 01.04.2069, 10:22 |


Ambrose
Rycerze Którzy Mówią Trelefere Kukuryku Cip Cip Cip

Aby mówić o rycerzach jedna jest tylko metoda
I wcale nie chodzi o to, by lała się ciągle woda.
Jak jednak wypowiadać się trzeba zdradzić nie zamierzam,
Bo do picia wody ognistej wcale się nie przymierzam.
Resztę niełatwych zagadek innym obywatelom pozostawię,
Niech i oni powspominają, i mają z tego dobrą zabawę.


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Uniwersytet Nauk Wszelakich | 16.02.2068, 12:25 |


Ambrose

Macer:
Myślę, że to raczej niemożliwe. Za głęboko popęd płciowy jest zainstalowany w człowieku. Jeśli się z nim walczy lub go przeinacza, kończy się tak jak w Japonii – spadkiem dzietności, depresjami, fobiami społecznymi. Taka społeczność szybko zostanie pod groźbą wyginięcia zmuszona do zmiany postępowania. A co do stosunków z robotami, to wydaje mi się że nie zastąpi tego, czego nie potrafimy skwantyfikować ani oszukać – uczuć oraz ciepła drugiej osoby.Ale ów popęd może będzie wyrażalny w sposób jeszcze mocniejszy, ale niekoniecznie czysto fizyczny. Wyobraźmy sobie możliwość zespolenia się z drugim człowiekiem, ale nie za pomocą ciała, ale umysłu (oczywiście nie wiem jak miałoby to wyglądać, dla uproszczenia przyjmijmy tezę o choćby chwilowym połączeniu neuronów) - doświadczenie o wiele intensywniejsze niż "prymitywny" kontakt płciowy. Kto w takim wypadku miałby ochotę na seks z androidem?


Macer:
Heh, w sumie dobry temat na walentynki.Jedyny słuszny!O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Uniwersytet Nauk Wszelakich | 15.02.2068, 17:23 |


Ambrose

Macer:
Ostatnio czytam wiele opinii, jakoby w przyszłości realistycznie wykonane roboty miały zastąpić człowiekowi stosunek płciowy z innym człowiekiem. Jak dla mnie, jest to bezpodstawne przekonanie, co sądzą Obywatele?"W przyszłości" to tak pojemne sformułowanie, że właściwie trudno zgadnąć, co autor mógł mieć na myśli. Ale na pierwszy rzut oka przypomina to tezę, wysnutą swego czasu przez mądre głowy, zgodnie z którą, jeśli rozwój Londynu będzie w dalszym ciągu przebiegał tak dynamicznie, to ulice utoną w końskich odchodach... Innymi słowy, na przyszłość spoglądamy z perspektywy teraz. Próby jej przewidywania są w istocie ekstrapolacją stanu obecnego, czyli zgodnym milczeniem pomijamy fakt, że narodzić może się cały ogrom nie branych i nie rozważnych obecnie czynników, które zupełnie zmienią oblicze cywilizacji. Być może w owej sławetnej "przyszłości" stosunki płciowe z innymi będą czymś wstrętnym, obrzydliwym, bo zaspokajać będziemy się przez bezpośrednie stymulowanie odpowiednich partii naszego mózgu. A może cielesność będzie rzeczą tak rzadką, że najłatwiejszą formą stosunku, będzie własnie obcowanie z androidem?


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
Temat: Akcja: Obywatel czyta | 07.01.2068, 14:32 |


Ambrose
A nie chodzi przypadkiem o Ijona Tichy'ego, bohatera m.in. "Dzienników gwiazdowych"?


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!

Forum | Forum zawiera 3142 wypowiedzi w 15 tematach.

Obecni:(c) 2052-2070 www.wielkarzeczpospolita.net