Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
Kronika Wielkiej
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
1 obywatel
14 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 3592 wypowiedzi w 19 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

10 ostatnich postów obywatela Macer

Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 14.04.2068, 20:41 |


Macer
Ale Kukiz też się sprzedał. Opowiadał się za zakazaniem hodowli zwierząt ma futra, rzekomo dlatego, że "córka zrobiła smutne oczy bo mordują zwierzątka".


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 13.04.2068, 23:13 |


Macer
Wiecie, mnie to się już kompletnie znudziły polityczne dyskusje. Nie budzą już we mnie emocji, w zasadzie wszystko mi jedno jakie kto ma poglądy, dopóki się na mnie z nimi nie rzuca. Bo tak naprawdę nikt z nas nie zna mechanizmów podejmowania decyzji nawet w naszym państwie, najlepiej to uświadamiają te nagrania u Sowy, że to ma miejsce gdzieś w knajpach, poza widokiem opinii publicznej, a to co oglądamy, to już tylko teatrzyk bez realnego znaczenia. Popatrzcie na Trumpa. Ileż było wrzasku, że co to on nie zrobi: wycofa USA z wojen, wsadzi Clintonową do więzienia i tym podobne bzdury. I co? i okazuje się, że nie ma między nimi różnicy, nie było warto się pienić. Po tylu latach czytania na ten temat i dyskutowania z przeróżnymi ludźmi stwierdzam, że najbardziej trafną oceną jest „oni nas tylko oszukujo i okradajo”, czyli najprostsze, co się słyszy na rodzinnych imprezach.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Spotkania obywatelskie | 13.04.2068, 19:40 |


Macer
Ixer pomieszkuje, ja się pojawiam sporadycznie.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 20:56 |


Macer
Tak sobie teraz pomyślałem, że to niesamowite, jak tak wielu ludzi o odmiennych poglądach potrafiło wznieść się nad podziały i stworzyć Wielką, bez wpychania nachalnej politycznej propagandy do artykułów (co skończyłoby się kłótniami). Taki Gladwik na przykład to razista, a nie pamiętam, żeby kiedykolwiek się kłócił z wszechobecnymi wtedy korwinistami. Dzisiaj to byłoby pewnie niewykonalne.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 20:52 |


Macer

reczula:
że istnieją społeczeństwa o relatywnie równym położeniu kobiety i mężczyzny, a gwałty i inna przemoc występuje w nich znacznie rzadziej - chociażby Samoańczycy badani przez Margaret Mead.


Fajnie, tylko gdzie są Samoańczycy, a gdzie Anglicy, Niemcy, Rosjanie, Francuzi. Historia zweryfikowała, że mocno patriarchalne kultury osiągnęły sukces. A pantoflarskie, jak my, są w tyle.

stosunki muszą się opierać na równości

Nie żebym był jakimś ekspertem, ale raczej kobiety nie szukają mężczyzn równych sobie, tylko silniejszych i mądrzejszych. Bo potrzebują poczucia bezpieczeństwa dla wychowania potomstwa, a partner równy nic im nie daje, skoro one równie dobrze potrafią sobie poradzić.


No ładnie. Najpierw jakiś liberalny demokrata wypowiadający się negatywnie na temat feministek jest dla Ciebie lewakiem, teraz etatystyczny PiS. Przykro mi, ale jak wszystkich nazywasz lewakami poza ludźmi o Twoich poglądach, to przestaje to mieć jakiekolwiek znaczenie poza inwektywą.


Słowa „lewak” używam ironicznie, ono jest już nieco rozmyte, powinienem wytłumaczyć, o co chodzi: lewak tutaj to ktoś o progresywistycznych poglądach społecznych. Lewica to etatyści i progresywistyczni, i konserwatywni. PiS jest etatystyczny, ale pod względem społecznym jest mniej więcej w centrum. Każdy etatyzm wymusza zmianę mentalności, bo przy ludziach odważnych i niezależnych nie jest w stanie funkcjonować.


O, w końcu mogę się w pełni zgodzić co do analizy sytuacji. Nie zgadzam się natomiast co do rozwiązań.


No według mnie wszędzie tam gdzie jest władza i przymus muszą być nadużycia z samej jej natury. To zwłaszcza świetnie widać w Polsce, gdzie już w zasadzie każda dziedzina życia poza urzędami jest na europejskim poziomie. Dlatego władzy nie powinno być wcale, a jeśli już musi, to jak najmniej. Ty pewnie uważasz, że się ją powinno wzmocnić i naprawić, według mnie to niewykonalne.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 12:30 |


Macer
[ostatnia modyfikacja 11.04.2068 12:32]


reczula:

Macer:
[ostatnia modyfikacja 11.04.2068 10:31][ostatnia modyfikacja 11.04.2068 10:25]No nie no, ja błagam... Cały mój wywód opierał się na tym, że pis nie jest konserwatywny i nacjonalistyczny, bo tylko rzuca takie hasła, a wartości nie wciela w życie, a ty mi teraz odpowiadasz, że jest, bo rzuca takie hasła. To jaki sens ma taka dyskusja? Ja wiem, że to robi, ale liczą się czyny, nie słowa.
A fakty są takie, że nie "prawdziwych", tylko dobrze wyedukowanych nacjonalistów i konserwatystów (a tych jest w Polsce bardzo mało) pis wkurza, zaś głosuje na niego motłoch, który albo nie ma żadnych poglądów poza "dajcie mi święty spokój", albo w ogóle nie sprawdza jak partia wywiązuje się z tego co głosi. Oni są obliczeni na zagospodarowanie takiego elektoratu, tak samo jak PO jest obliczone na mało ogarnięty elektorat progresywistyczny. De facto żadna z nich nie ma żadnych poglądów poza etatyzmem, a ich jedyne zadanie to odpowiednio golić nas z pieniędzy i utrzymywać w upodleniu wedle tych właśnie nazistowskich koncepcji, a przy okazji się sami dorabiają.A Ty ciągle opierasz swój argument na typach idealnych, bliskich platońskim ideom. Nie wiem czy świadomie, czy nie, ale przyjmujesz leninistyczny paradygmat awangardy, małej grupy wyedukowanych działaczy, którzy są moralnie i ideologicznie przygotowani do prowadzenia działalności politycznej.

Zresztą, strasznie nadinterpretujesz. Ja stosuję tylko chłopski rozum, pis to zbiorowisko ludzi skrajnie niegodnych zaufania, którzy 15 razy w ciągu 30 lat zmienili prezesa, partię i poglądy. Do promowania takich ludzi, którymi potem pomiatają korporacje i banki, stworzony jest system "demokracji liberalnej", która w efekcie nie jest ani demokracją, ani nie jest liberalna. Dlatego też dla pisu nie ma sensownej alternatywy.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 11:36 |


Macer
[ostatnia modyfikacja 11.04.2068 11:42]

[ostatnia modyfikacja 11.04.2068 11:39]
reczula:

Macer:Tak. I właśnie dlatego przez 2 lata premierem Polski była kobieta.


Tak. I właśnie dlatego została ona wyrzucona do kosza jak zużyta wydmuszka przy zmianie premiera.


Nie za bardzo rozumiem, co jej płeć ma tu do rzeczy. Chcieli zmienić, to zmienili.

Żeby nie było, ja uważam, z pozycji libertariańskiej, że aborcja i antykoncepcja powinny być legalne i dostępne, bo dorosły człowiek ma sam brać odpowiedzialność za swoje czyny, ale powszechnie potępiane jako narzędzia szerzenia rozwiązłości (i to już mówię jako konserwa), która jest bardzo groźna http://www.fzp.net.pl/judaizm/seks-w-malzenstwie-i-patriarchat-czyli-poskromienie-potworow .


reczula:
Nowa podstawa programowa w szkołach, kształcąca człowieka podporządkowanego, o którym już wcześniej wspominałeś. http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1064116,reforma-edukacji-podstawa-programowa-idelologia.html

Tak jak mówię, pis, jak każda lewica, kreuje homo sovieticusa, człowieka zależnego od państwa. Konserwatyści się temu stanowczo sprzeciwiają.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 11:08 |


Macer

reczula:

Macer:

reczula:

Macer:

No chyba że zaimportujemy w końcu „wykwalifikowanych pracowników, nie terrorystów” z krajów trzeciego świata, którzy kobiety trzymają na smyczy i piorą na potęgę, ale z jakiegoś powodu środowiska feministyczne nie uważają tego za problem.Nie wiem, skąd takie wyobrażenie, środowiska feministyczne które ja znam sprzeciwiają się kulturowym praktykom przemocy zakorzenionym w społeczeństwach islamskich.


Aha, czyżbyś to ty teraz się odwoływał do „prawdziwych” środowisk feministycznych?Nie, do tych, które ja znam. Nie mówię, że są one jedyne, prawdziwe, miarodajne. Zadałem też pytanie, skąd czerpiesz taką wiedzę.


Wiesz co, zawrzyjmy kompromis – ja nie będę uznawał, że feministki są na tyle idiotkami, żeby nie widzieć przemocy wobec kobiet w krajach arabskich, a ty nie będziesz uznawał, że nacjonaliści są na tyle idiotami, żeby popierać partię działającą skrajnie na niekorzyść narodu.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 11:01 |


Macer

reczula:

Macer:

No chyba że zaimportujemy w końcu „wykwalifikowanych pracowników, nie terrorystów” z krajów trzeciego świata, którzy kobiety trzymają na smyczy i piorą na potęgę, ale z jakiegoś powodu środowiska feministyczne nie uważają tego za problem.Nie wiem, skąd takie wyobrażenie, środowiska feministyczne które ja znam sprzeciwiają się kulturowym praktykom przemocy zakorzenionym w społeczeństwach islamskich.


Aha, czyżbyś to ty teraz się odwoływał do „prawdziwych” środowisk feministycznych?


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"
Temat: Szaro-wiosenny SPAM temat | 11.04.2068, 11:00 |


Macer
[ostatnia modyfikacja 11.04.2068 11:02]


reczula:

3. Walka z tzw. ideologią gender.
Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak ideologia gender.


No dobra, a na czym polega ta walka w wykonaniu pisu poza gorącymi wystąpieniami posłanki Pawłowicz? Jakoś nic nie zauważyłem. Tymczasem w Słupsku: http://www.magnapolonia.org/w-slupskich-szkolach-gender-i-seksedukacja-juz-od-podstawowki-radni-zdecydowali-o-deprawowaniu-dzieci-od-najmlodszych-lat/ .


Istnieje nauka - gender studies i praktyka społeczna - gender mainstreaming. Walka z nauką jest sama w sobie czymś absurdalnym moim zdaniem.


Mówisz „science” na „liberal arts”. Podstawowy błąd. Po drugie, odwołujesz się do NAŁUKI jak do dogmatów religijnych, wobec których każdy sprzeciw to herezja. To łamanie podstawowych zasad metodologii naukowej.


Walka z gender mainstreamingiem czyli wprowadzaniem kobiet do świata społecznego, promowania ich perspektywy, zwiększaniem ich obecności w mediach jest kolejnym przykładem na konserwatyzm PiSu.Tak. I właśnie dlatego przez 2 lata premierem Polski była kobieta.


"Proszę państwa, oto Eryk, Eryk dzisiaj jest weneryk.
Chętnie państwu łapę poda, nie chce podać?
Aaa, bo mu odpadła"

Forum | Forum zawiera 3592 wypowiedzi w 19 tematach.

Obecni: [W4rb1rd](c) 2052-2068 www.wielkarzeczpospolita.net